Borelioza

zobrazeno 1440×

Vložil(a): Lenkavap, 26. 3. 2015 11.43

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Dcerka na podzim prodělala boreliozu. Teď má dcera 3,5 let, do školky nechodí, ale stále je od té doby nemocná. Nachlazení neberu jako velkou nemoc, ale od té doby brala již 5x ATB (plus na boreliozu). Nikdy tak moc nechytla nemocí od starší dcerky, jako po prodělání této nemoci. Může být její imunitní systém touto nemocí ovlivněn? Stále je mírně unavená. Ne nijak moc, ale vidím to hlavně já, jako matka. Sem tam si stěžuje na bolest nožiček při delší tůře, která ji nedělávala problém. Nosí vložky do bot, KO na ortopedii ji teprve čeká, má drobně nohy do X. Děkuji za odpověď, krásný den Lenka

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 26. 3. 2015, 12.08

Dobrý den, borrelióza, stejně jako každé jiné onemocnění organismus vyčerpá a proto je náchylnější k dalším infekčním onemocněním. Je běžné, že mladší děti prodělávají opakované infekty, které jim "nosí domů" starší sourozenci. Pokud ovšem měla za posledního půl roku pětkrát antibiotika, je jistě namístě provedení alespoň základních krevních odběrů; ideálně by se vyšetření mělo provádět, když je nějakou dobu zdravá. Konkrétně se domluvte s praktickým lékařem dcerky.

Lenkavap , 26. 3. 2015, 16.51

Děkuji za odpověď. Mě jen překvapuje, že starší dcera chodí do školky třetím rokem a dva roky před tím mladší tolik opravdu nemarodila, vše začalo až po prodělané borelioze. Jsem zvyklá na nemocné děti, starší se léčí na imunologii přes 3 roky, zatím celkem bez úspěchů. Ale mladší byla vždy skoro jako rybička, tak hledám důvod. Je vedena na infekčním, tak nejspíše pro kontrolu a můj klid se s nimi domluvím na kontrolních odběrech, protože kožní rekace se ji držela velmi dlouho, i horečky. Přeji hezký den!

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů