Alergie na mléčné výrobky

zobrazeno 402×

Vložil(a): Anonymní, 3. 2. 2017 17.09

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co dělat jestliže je moje dcera alergická na mléko. Zjistila jsem to před pár dny a nevím co jí mohu místo toho dávat. Jsou jí 2. roky a nikdy předtím s mléčnými výrobky problém neměla. Na radu jsem v lékárně koupila Nutrillon pro alergiky na mléčnou bílkoviny, ale samotné mléko mi takto nevypije, max. když ji to udělám ráno s cereáliemi.
Děkuji za odpověď K.K.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 6. 2. 2017, 7.11

Dobrý den, jak jste zjistila, že má alergii na mléko? Alergie na bílkovinu kravského mléka se rozvíjí v prvních měsících po narození a má s postupem času spíše tendenci vyhasínat - to neodpovídá tomu, že dosud tolerovala mléčné výrobky dobře. V pozdějším věku se rozvíjí spíše intolerance laktózy, často jen přechodná po střevním infektu. Pak jsou vhodné výrobky se sníženým obsahem laktózy, které jsou k dispozici jak ve formě kojeneckých mlék, tak i bezlaktózového mléka v krabici.

Anonymní

Anonymní , 6. 2. 2017, 8.32

Dobrý den, v tom případě se tedy nejedná o alergii na mléko? to se mi docela ulevilo...dceři se nejdřív objevil atopický ekzém, který se jí spustil zřejmě po zvýšeném podávání vit. c ( během vánoc po mandarinkách ) a pak, když už se to jakžtakž ustálilo jsem ji dala jogurt po kterém nejen, že se osypala na obličeji, ale začaly u ní průjmy. Zkusila jsem to formou pokus / omyl. Když jsem ji nějaký den mléčné výrobky nedala, průjem vůbec nebyl. Včera jsme ji zkusili dát bezlaktozový jogurt a nechci to zakřiknout, ale zatím je vše v pořádku. Mohu se zeptat...? ta intolerance laktózy časem vymizí nebo je to trvalý stav? Děkuji za odpověď :)

sante , 6. 2. 2017, 10.23

Intolerance laktózy může být přechodná po střevní viróze, jindy bývá trvalá. Někdy však může být prvním projevem celiakie, proto by - pokud během několika týdnů neodezní - bylo vhodné provést odběry k vyloučení celiakie.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací