Třepivost nehtů

zobrazeno 1964×

Vložil(a): Markéta V., 12. 4. 2015 12.04

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak bych měla upravit jídelníček 2 letému synovi, kterému se hrozně lámou a třepí nehty. Bohužel odmítá jíst maso. Jediné co z masa přijímá jsou vývary v podobě zeleninových polévek. Ty má skoro každý den. Děkuji mockrát.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 14. 4. 2015, 16.01

Dobrý den, třepení nehtů je složitější záležitost. podílí se na tom více faktorů. jedním z nich je nedostatek železa, které skutečně nejlépe získáváme z masa. Dále to ovšem může ovlivnit nedostatek zinku, kys. listové, selenu - ten je třeba obsažen v para ořeších.. Pokud to shledáváte jako výrazné, asi bych navštívila lékaře a nechala stanovit, co Vašemu synovi chybí. Můžete doplnit nějaké minerály v podobě tabletek a pestrou stravu. Zkuste vajíčka, ty děti většinou neodmítají.

Markéta V. , 21. 4. 2015, 13.20

Dobrý den, nějak se mi nezobrazilo upozornění na vaši odpověď, tak se omlouvám, že reaguji až teď. Náš syn bohužel odmítá i vejce. Dřív měl rád červenou čočku, ale teď jí do něj dostanu jen maskovanou v jiném jídle. Ořechy má rád, zkoušela jsem kešu, kde má být prý snad hodně železa. Moc je ale nechce, zato arašídy, pistácie a mandle by mohl pořád. Tabletky ještě polykat neumí a vidím to až jako krajní řešení. Je pravda, že kyselina listová by mu chybět mohla, mnoho zelené zeleniny do něj nedostanu. V čem kromě salátů je ještě obsažená? Zkusím tedy jestli by nejedl para ořechy a pokud se to nezlepší nebo se to bude zhoršovat navštívíme odborníka. Děkuji.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů