Obnova střevní mikroflóry

zobrazeno 4274×

Vložil(a): Katka, 23. 4. 2018 11.08

Na dotaz odpovídá Eva Hájková (Eva Hájková, MPH, MBA)

Dobrý den,
jaký je váš názor na:
1) kysané zelí a domácí pickles v souvislosti s obnovou střevní mikroflóry po užívání atb?
2) Jsou kysané výrobky vhodné nebo nevhodné při protikvasinkové dietě? Převažuje názor, že jsou vhodné, ale našla jsou i názory opačné, tak nevím, který si vybrat.
3) Jaké další potraviny můžete doporučit pro ozdravení střev a potlačení kvasinek v těle?
4) Můžete mi prosím vysvětlit, proč se při protikvasinkové dietě nemůže káva, ale melta, caro apod. ano? Je to vůbec pravda a vadí i 1 šálek zrnkové kávy denně?
5) Je pravdivý názor lékaře, že kvalitní hořká čokoláda 70%+ se při protikvasinkové dietě umírněně konzumovat může, protože obsahuje užitečné polyfenoly?

Děkuji za váš čas.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Eva Hájková, MPH, MBA , 23. 4. 2018, 15.02

Dobrý den, 1. ano, můžete i běhěm podávání ATB. Vhodné prodávat formu probiotik jak v přirozené formě tak ve formě kvalitních probiotik v prášku či kapsli cca 3-4 hodiny po podání ATB 2. ano, jsou - mléčné bych ale nekonzumovala. Důležitý je kmen například sacharromyces bouldari 3. zde je to velmi individuální s ohledem na další možné zdravotní problémy a co konkrétně ve střevě je anebo chybí. Co je přemnožené, kde se bakterie vyskytují zda nepřerůstají do tenkého střeva apod. Každopádně nejprve vyčistit (eliminační dieta) a pak restorovat střeva pomocí funkčních poravin jako masokostní vývar, A, Zn. kurkumin, Lignit, probiotické kmeny specifické apod. 4. kafe obecně zakyseluje, co se protikvasinkové deity týče, ano, mělo by se na chvili vyřadit, včetně caro (lepek), doporučuji pampeliškové "kafe" https://www.hrave-o-zive-strave.cz/bio-a-raw-doplnky-stravy/166-pampeliskova-kava-setrne-prazeny-koren-50-g-10000166.html 5. důežité je, aby v čokládě nebyl obsažen cukr! takže vysokoprocentní čokolády od 90% nahoru

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů