Jídelníček v nemoci u 9,5měs kojence

zobrazeno 1253×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 22. 4. 2017 23.23

Na dotaz odpovídá Eva Hájková (Eva Hájková, MPH, MBA)

Dobrý den, synovi je 9,5měs a je nachlazeny (rýma, kašel a zvýšená teplota). Od šesti měsíců jsem začala s prikrmy, před onemocnenim jedl 3-4denne (presnidavky, masozeleninovy prikrm, jogurt s presnidavkou a kaše), kojení bylo převážně ráno, odpoledne po probuzení, před spaním a 2-3x vnoci. Teď ale co je nemocný vůbec nechce nic jiného než kojení, moc to neresim, kojenim se mu dostávají obranné látky, ale všimla jsem si, ze za ty 3 dny zhubl, hlavně na bříšku je to znát. Dnes uz byl bez teplot a snědl 2 kukuricne krupky a 4 lžičky presnidavky, tak se snad rozji. Myslíte ze by to mohl být problém, mám ho víc nutit jíst? Snažím se ho co nejvíc kojit, ale nevím jestli mu to stačí?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Eva Hájková, MPH, MBA , 23. 4. 2017, 23.19

Dobrý den, při nemoci děti intiutivně méně jedí a není to nic neobvyklého. Pokud by přestal pít, to by byl mnohem větší problém neb dehydratace u malých dětí může být nebezpčná. Mateřské mléko je to nejlepší, co mlžete synovi nabídnout a pokud nejí tak často, jako před onemocněním, nejedná se o nic závažného a do jídla bych ho rozhodně nenutila.

Eliška Kozlova , 24. 4. 2017, 2.27

Děkuji, dnes už byl bez teplot a snědl trochu od každého pár lzicek, ale byl také výrazně aktivnější, tak snad s pohybem bude i větší chuť k jídlu. Sama jsem zvýšila příjem vitamínů a pestre stravy, když častěji kojim. Nemáme váhu, tak ani nemohu porovnat o kolik zhubl, ale o mnoho to nebude, má sice menší bříško, ale tvaricky a faldiky zůstaly :-)

Eva Hájková, MPH, MBA , 24. 4. 2017, 8.51

Elisko, nemusite se obavat :) Pokud by jste mne chteli navstivit, ordinuji v Klanovicich - Praha Vychod.

Eliška Kozlova , 24. 4. 2017, 14.36

Uz basti docela pěkně :-) Všimla jsem si, ze některé matky děti pouze koji i třeba do roku a také nestradaji. Jen jsem nechtěla něco podcenit.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů