Do jakého věku dítěte, které jí vše dávat Nutrilon?

zobrazeno 4238×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 18. 11. 2015 23.15

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den,
mám syna 20 měsíců. Od třetího měsíce jsme na UM Nutrilon. Nyní je to již Nutrilon 3. Pije 240ml mléka ráno a večer, kaši nikdy na noc nejedl. Nutrilon vyrábí mléka až do čísla 5, tj. tuším do čtyř let věku dítěte.
Zajímalo by mne, zda je nutné do čtyř let podávat Nutrilon, pokud syn jí dá se říci vše a ve velkém množství. Myslím tím všechny druhy masa, zeleninu, denně min. jeden jogurt, mléčné i nemléčné kaše apod.
Předpokládám, že by mu bez Nutrilonu nemělo ve výživě nic chybět, nebo ano? Možná by to mohlo mít vliv na imunitu? Prozatím jsme prodělali pouze dvakrát kašel a rýmu v období růstu každého zubu.
Jak ho odnaučit zajetému rituálu by byla věc jiná. Spíš mne zajímá, zda je možné přestat mu toto mléko dávat, případně kdy a čím jej nahradit..
Moc děkuji a přeji hezký den

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 22. 11. 2015, 21.47

Dobrý večer, domnívám se, že nucení maminek do používání umělých mlék, je z velké části lobby výrobců a lékařů. Od roka by dítě již mohlo pít normální kravské mléko. Takže rozum do hrsti a můžete syna pomalu převést na kravské mléko nebo zakysané nápoje :-). Bude ovšem záležet také na něm, jestli mu to bude chutnat. Z výživového hlediska nevidím problém. Hodně štěstí. LŠ

Kamila Pecharová , 22. 11. 2015, 21.52

Velice děkuji za rychlou odpověď! Zkusíme přejít na jinou alternativu dle Vašeho doporučení :)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů