Běh a laktace

zobrazeno 713×

Vložil(a): caro.line, 17. 3. 2015 18.31

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den, ráda bych shodila nějaké to kilo (po porodu mi jich zbývá ještě 7 navíc) a jídlem se mi to už moc nedaří. Kojím, tak se nechci úplně omezovat v jídle, nijak se nepřejídám, snažím se jíst pestře. Spíš si myslím, že je to u mě spojené s nedostatkem pohybu. Proto bych s jarním počasím chtěla začít běhat... co si budeme povídat, je to časově nejméně náročné, abych byla zase brzy doma za miminkem.
Zajímá mě, zda se při běhání do mateřského mléka nevyplavují nějaké látky, které budou mít vliv na kvalitu mléka, jeho chuť apod. Nerada bych o mléko přišla, nebo aby jej dcera přestala chtít. Díky předem za Vaši odpověď.

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 17. 3. 2015, 20.47

Dobrý večer, Pohyb je přirozenou součástí lidského života, a v dnešní době na to hodně zapomínáme. Je pravda, že v tukových buňkách se hromadí spousta odpadních látek. Tím, že zvýšíme naši fyzickou aktivitu, zvýšíme i náš metabolismus a prokrvení tkání. Bude docházet jak ke spalování tuku na energii, tak i k vyplavování těchto látek. Ovšem množství toxických látek uložených v tuku závisí na věku (s věkem samozřejmě stoupá), způsobu života, stravování, fyzické aktivitě a metabolismu. Tím, že tukové buňky trochu propláchnete, uděláte pro sebe jenom dobře, neboť neobsahují jenom tuk, ale např. i spoustu mitochondrií, což jsou naše energetické elektrárny a dýchací centra, a ty se budou moci více rozmnožit a vyrábět následně více energie. Domnívám se, že rozhodnutí začít běhat má pro Vás mnohem větší přínos (jak fyzický tak psychický) než to, zda se něco málo toxinů vyplaví do mléka. Spíše nezapomeňte na to že, abyste zhubla musíte docílit 60 – 70% Vaší maximální tepové frekvence. To se vypočítá 220 – věk = ? , a z výsledného čísla spočítáte 60 – 70%. Teprve v této tepové frekvenci budete spalovat tuky. Odpovídá jí vytrvalostní běh nebo např. rychlá chůze s trekovými holemi. Další podmínkou je četnost. Na zhubnutí doporučuji aktivitu min. 3-4 týdně. A poslední pravidlo je, že aktivita musí trvat nejméně 40 min, protože metabolismus tuků se aktivuje až po cca 20 minutách sportu. Do té doby spalujete sacharidy. Pokračování níže.

lenka-svab , 17. 3. 2015, 20.58

Takže tím, že budete cvičit nebo běhat 40 min., budete prvních 20 min. spalovat sacharidy a druhých 20 min. teprve tuky. A pozor : hodně pít, ať obměníte vodu ve tkáních a nejste dehydratovaná, a po výkonu jíst spíše bílkovinu, nic sladkého, žádné ovoce, minimum sacharidů. Ideálně salát s masem. Pokud máte dobrý kočárek nebo vozítko, dá se běhat i s miminkem :-).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací