Podjazykova uzdicka

zobrazeno 2334×

Vložil(a): louskacek2, 16. 9. 2017 22.16

Na dotaz odpovídá Olga Horáková (olinek)

Dobrý den, syn se narodil s opravdu krátkou podjazykovou uzdičkou. Nevyplázne jazyk max. ke rtům. V nemocnici neřešili s tím, že se řeší déle. Obvodní lékařka říkala cca ve 3 letech, že budeme řešit pokud si to příklad řvaním apod. neurve (to si myslím že se teda nestane...). Nicméně synovi budou teď dva roky. Začíná mluvit. Slova kde není nutno používat jazyk nahoru jako žába atd. říká krásně, ale ty co je nutno spolupracovat jazykem ...mu vlastně ani nemohou jít. Mám to nějak už teď řešit nebo co myslíte? Děkuji předem za Vaši odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

olinek , 21. 9. 2017, 17.10

Dobrý den, určitě to nechte fiknout, ať si nefixuje nesprávné polohy jazyka při výslovnosti. S pozdravem Olga Horáková

louskacek2 , 22. 9. 2017, 7.32

Děkuji ja jsem stejného názoru budu na tom holt trvat sama uz pozoruji ze ho to brzdí.

louskacek2 , 27. 9. 2017, 20.48

Tak už máme doporučení na stomatologii. Jsem teda zvědavá jak syna udržím v klidu s otevřenou pusinkou:-( ale tak věřím že si poradí.

olinek , 3. 10. 2017, 8.44

Dobrý den, to je skvělé...až se to zahojí, tak mám doporučení, jenž milují všechny děti a to cvičit jazyk formou olizování a lízání (lízátko, cucání bonbonu - jestli už to umí, po zmrzlině vylízat talířek, olizovat si pusu - to je přímo logo cvičení - horní a dolní oblouk). Zkuste také vysledovat, zda při jídle přehazuje sousto ze strany na stranu (to vše jsou pohyby jazyka, které souvisí s řečí). Zkuste pak i různé čertíky (blblblbl), při čištění zubů na sebe do zrcadla vyplazovat jazyk (už by se nemělo objevovat tzv. srdíčko - to je právě když ta uzdička nepustí jazyk, aby udělal špičku nebo se maximálně vyplázl...). Hezké hrátky a pohodový podzim. S pozdravem Horáková Olga

louskacek2 , 24. 1. 2018, 15.09

Tak to máme za sebou. Konečně jednou odloženo kvůli rýmě. Teď se to naštěstí povedlo. Vypadalo to že odejdem s nepořízenou nechtěl vůbec spolupracovat. Naštěstí příslib jeřábu to vyřešil. Snažím se už trochu s ním cvičit ale je to ještě čerstvé a bolí ho to.

olinek , 25. 1. 2018, 9.17

Dobrý den, netrapte ho, nechte to zahojit, je ve vývoji, tzn. že ještě máte spoustu času cvičit a procvičovat... S pozdravem Horáková Kolga

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů