dysfázie u 22m chlapečka

zobrazeno 843×

Vložil(a): Pávinka, 27. 9. 2016 20.54

Na dotaz odpovídá Olga Horáková (olinek)

Dobrý den, mému chlapci je 22m (má celkově opožděný vývoj, hypotonii...) opožděný je i vývoj řeči, vyslovuje pár slabik, které pokud se ve slově vyskytují, tak tím označuje celé skovo např. KA - je u nás KAmion, kočKA apod. snažíme se na něj zřetelně mluvit a dát mu čas na vyslovení ale neopakuje celá ani kusy slov. Rozumí, když na něj mluvím, takže v tom bych potíž neviděla. Může se jednat o dysfázii? Komunikativní je hodně a má velký zájem mluvit ale přijde mi, že neví jak to vyjádřit. Děkuji moc :-)

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

olinek , 28. 9. 2016, 20.49

Dobrý večer, na to Vám takhle od počítače odpověď nedám, bohužel. Může se jednat o dysfázii a nemusí.....může to být součástí onoho celkového opoždění, či motoricky oné hypotonie (v oblasti obličeje)....to musí posoudit odborník, který mladého pána uvidí na vlastní oči. Dělejte to, co děláte, jestli chcete, napište mi mail a já Vám pošlu motorická cvičení úst a jazyka (můžete to zkusit, určitě to nemůže ublížit, je to i s popiskem co a jak). S pozdravem Olga Horáková (nebo mi napište na mail: olinek.logopedie@seznam.cz)

Pávinka , 28. 9. 2016, 21.16

děkuji moc určitě bych měla zájem se synem pracovat :-) posílám na sebe kontakt na váš email. hezký den

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací