Mlezivo

zobrazeno 3036×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 8. 6. 2016 10.58

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Hezký den, chtěla jsem se zeptat na množství mleziva v závěru těhotenství a po porodu. Čekám již třetí dítě a ani u jednoho z předchozích mi nic neukapavalo, ani po porodu, chodila jsem na odsavacku a první "cosi" se objevilo třetí den, asi 3 čiré kapky a pak hned pár kapek mléka. U druheho podobně a teď v 35tt, také nic a to jsem malou odstavila před půl rokem. Je možné mlezivo nemít nebo ho mít tak málo? Má to nejaké důsledky? Kojení po pár dnech poté probíhalo bez problémů.

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 23. 6. 2016, 7.44

Dobrý den Eliško, množství mleziva koncem těhotenství je velmi individuální a zatímco některým ženám se objevují samovolně kapičky mleziva již v průběhu těhotenství nebo v jeho závěru, jiné ženy mohou mít pocit, že žádné mlezivo opravdu nemají. Objem mleziva, které Vaše tělo vyprodukuje nemá vliv na množství mléka, které budete mít po porodu. Celkový objem mleziva se uvádí od 4 do 7 ml a přestože se nejedená o velké množství je nazýváno tekutým zlatem pro vysokých obsah imunitních látek . Pokud chcete produkci mleziva podpořit můžete zkusit ještě před porodem mlezivo "odstříkávat" a uvidíte jestli je přece jen nedočkáte nějakého viditelného množství. Každá kapka se počítá. Odstříkané mlezivo můžete zamrazit a po porodu podat miminku. Odkapávání (odstříkávání) mleziva se také využívá například u žen s plánovaným císařským řezem nebo s jinou plánovanou operací.

Eliška Kozlova , 23. 6. 2016, 8.44

Děkuji za odpověď, myslela jsem si to. Obě děti měli poměrně dobrý start do života, i když syn se narodil s váhou 2675g a zhubl na 2450, to jsem se trochu bála a každou kapku čehokoli jsem brala jako zlato, dcera měla necelá 3kila a mléko teklo dříve, tam to bylo lepší. Už jsem zkoušela odstrikat a zatím nic, mám 3 týdny do porodu, tak budu zkoušet dál :-)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů