Zhoršené usínání batolete

zobrazeno 1260×

Vložil(a): gosa22, 15. 1. 2017 20.53

Na dotaz odpovídá Alžběta Matiášová (amatiasova)

Dobrý den, dcerka bude mít 1,5, od malička jsem ji naučila samotnou usínat, se spinkáčkem. Poslední dobou má ale problémy s usínáním, lítá po postýlce, huláká, lomcuje se šprušlemi, odmítá si lehnout. Mám z ní pocit, jako by vypila asi litr kávy. Přitom máme každodenní režim, syn usíná poblíž její postýlky (jak je zvyklá od mala), po obědě spí 2-2,5h a každý den vstává a chodí spít stejně. Pomohlo by nějaké homeopatikum na zklidnění, zlepšení usínání? Zřejmě má hodně zážitků, je velmi bystrá a šikovná (hodně opakuje po 3,5letém synovi). Děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

amatiasova , 15. 1. 2017, 21.01

Dobrý den, já mám z toho pocit, že vaše dcerka chce změnu. Možná už nepotřebuje usínat v hodinu, kterou jste ji naučila. Já vím, že je hodně doporučení, jak dítě potřebuje jasný režim, který mu dává pocit bezpečí. To jo, hodně dětí a lidí to tak má. A možná i vaše dcera, když se vám ji podařilo naučit stejně spát a stejně vstávat. Ale každý z nás je individuální bytost a potřebuje v různém období něco jiného. Možná zkuste pozorovat, co vaše dcera potřebuje. A pak problém se spaním přestane být problémem. Ale nevím, jen mě to k vám napadlo. Jen to zkuste připustit. Klidně se ozvěte, zda vás k tomu něco napadlo.

gosa22 , 16. 1. 2017, 20.34

Děkuji, oba dva se snažím pozorovat a vycházet jim vstříc v tom, co by chtěli, proto mě současný stav štve, protože nevím, proč ke změně došlo... jakmile vyjedeme z režimu spánku (o půl hodky později do postele a už je to minimálně na hodinu usínání), tak je to neukočírovatelné, obzvlášť ve dnech, kdy je manžel večer v práci...mám z ní pocit, že si večer v postýlce pořád povídá a "přehrává" vše, co zažila...nemůže se jednat i o nadmíru vjemů a emocí? Nebo třeba i separační úzkost či žárlivost na syna? V poledne totiž problém nebývá, syn je ve školce. On ale sám usínat neumí, takže jsem tam s nimi, dokud neusnou. Jsem ráda, že mi přinášíte názor, který vychází z pocitů...může to mít svůj základ :-)

amatiasova , 17. 1. 2017, 10.13

Ano, vše co vás napadá, je ve hře. Vždy to má nějakou příčinu v psychice. Můžete ještě zkusit si koupit v lékárně Sedalii, to je homeopatický sirup na uklidnění před spaním. Mohlo by to pomoci. Já osobně pracuji při takových potížích s maminkou. Rozebereme do hloubky, co se děje, co za tím je, mnohdy nás to vede do její dětské minulosti. Tam problém odblokováváme, případně vybírám hloubkový homeopatický lék. Kdybyste měla zájem o takovou konzultaci, můžete se podívat, jak probíhá: http://www.domacihomeopatie.cz/homeopaticka-konzultace/. A také jsem napsala kdysi článek, jak právě probíhá taková práce: http://www.domacihomeopatie.cz/?s=kdy%C5%BE+se+bud%C3%AD+miminko.

gosa22 , 18. 1. 2017, 20.47

Určitě na odkazy kouknu :-) děkuji. Sedalii znám, zkoušela jsem ji u syna, když míval noční běsy, trošku pomohla, ne však úplně. V hlavě mi uvízla Vaše myšlenka "chce to změnu", a tak jsem ji nechala hulákat, v klidu jsem ji jen pověděla, ať brášku neruší, že čteme pohádku...nakonec si zařvala, lítala po postýlce a usnula s nohama z postýlky, na šikmo :-) takže jste mi otevřela oči tím, že se mám na určitý "problém" dívat z více stran...děkuji!

amatiasova , 18. 1. 2017, 21.14

Tak to mě těší, jestli vám to pomohlo. :-) Ať se daří

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů