Nachlazení půlročního miminka

zobrazeno 1364×

Vložil(a): Tereza K., 26. 3. 2017 20.18

Na dotaz odpovídá Petra Blechová (altere)

Dobrý den Petro, šestiměsíční dcera prochladla od nohou (byla trochu "nakřáplá" a tohle ji "dorazilo"). Má vodnatou rýmu a vlhký kašel (který se zhoršuje směrem k večeru). Zvýšenou teplotu nemá. Doporučíte mi homeopatikum, prosím?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

altere , 27. 3. 2017, 22.06

Dobrý večer, lék první volby při prochladnutí je vždy Aconitum. Taková první pomoc. Je dobré ho mít v zakladní výbavě domácí lékarny, protože děti se prochladnou každou chvíli. I v létě, kdy nechtějí opustit bazén se studenou vodou a s modrými rty vám budou tvrdit, že je jim pořád teplo. Pokud rýmu doprovází i kýchání podala bych Arsenicum, pokud teče i z očí Allium cepa. A určitě přidat z bylinek i Echinaceu, která je rovněž výborná při prochladnutí. Pokud se bude stav zhoršovat (hleny začnou být barevné, teplota apod.) je dobré se znovu poradit. Průběh virových onemocnění se mění každý den. Petra

Tereza K. , 28. 3. 2017, 10.07

Děkuji!! Pokud i kýchá i teče z očí, tak i Arsenicum i Allium cepa? A bylinku Echinaceu myslíte podávat jako čaj/výluh? Asi ne jako kapičky, které užíváme my dospělí, že (je tam alkohol).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů