kojení a reflux?

zobrazeno 1124×

Vložil(a): Tereza K., 14. 1. 2017 19.05

Na dotaz odpovídá Petra Blechová (altere)

V aktivním denním režimu, když se položí, tak má dcera (3,5měs) potíže. V noci pije normálně, i vleže na boku, přes den to najednou nejde (směrem k odpoledni a večeru je to horší) a i v ostatních pozicích saje tak 3 minuty, pak se pustí a pláče. Po říhnutí stejný prs už nechce, odvrací se od něj a pláče. Maximálně ten druhý a jen na minutku a pak opět pláče a něco ji trápí. Přitom si ale saje pěstičku a má nejspíš hlad. Prosím o radu.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

altere , 16. 1. 2017, 10.37

Dobrý den, jenom bych zopakovala dotaz, protože si nejsem jistá problémem, který potřebujete vyřešit. Jáké potíže má dcera když se položí? Který prs upřednostňuje? Je to reflux? Zvrací hodně mléka? Je u ní nadstandardní nadýmání? Vy máte dostatek mléka? Porod proběhl v pořádku? Nejste ve stresu? Nevím zda dát homeopatika vám z důvodu nedostatku mléka, stresu apod. Nebo dceři z důvodu refluxu, nadýmání, medikace při porodu atd.

Tereza K. , 16. 1. 2017, 11.06

Dobrý den, děkuji za doplňující otázku. Dcerá má různá nepohodlí, část z toho jsou přetrvávající koliky, které bývaly častým nočním problémem, nyní se občas objevují vpodvečer. Má bolesti bříška - nadýmání (křeče v krátkých intervalech, třeba až půl hodiny trvající)... až tak, že jí to zabraňuje pít. Dostatek mléka mám - ale někdy je tok mléka silný, až to "teče moc" - to se pak odtahuje, někdy zas naopak teče málo - to se odtáhne a vyloženě řve. Ad možný lehký reflux: trochu ublinkává, občas se stane, že blinká více, výjimečně "obloukem". Porod byl opravdu náročný, trval 43hodin, nicméně proběhl přirozeně, dcera zcela v pořádku, matka nespala 2 porodní noci a další dvě k tomu. + silná poranění, výrazná ztráta krve. Ad medikace při porodu: po 39 hodinách kontrakcí umělý oxitocin, jinak nic. Stresuje mě, když nepije. Snažím se to brát racionálně (váha dítěte je v pořádku, prospívá, je šikovná a zvídavá, v noci pije dobře), ale když se stane, že přes den opakovaně pije třeba jen 2 minuty na začátku a pak začne dělat toto, vyhazuje mě to z rovnováhy až k obavám a zoufání.

altere , 16. 1. 2017, 12.12

Koliky často způsobuje Vigantol. Ostatně je to i v příbalovém letáku. Zkuste jiný vitamín AD pro děti v přírodní formě. Pokud je tam i reflux a nadýmání, tak bych volila střevní nosody, ale ty lépe probrat buď osobně nebo alespoň telefonicky. Vzhledem k tomu, že máte hodně mléka a dítě tím pádem asi hodně hltá a napolyká vzduch, taky se brzy odtahuje a potíže nastávají odpoledne, bych volila lék Lycopodium 9CH. Rozpusťte 3 kuličky v trošce kojenecké vody a 3x denně podejte dítěti. Taky provádějte masáže bříška a z babských rad bych doporučila vyvařit 3 zrnka kmínu v 1,5 dcl kojenecké vody a podávat vždy před kojením. Stačí když vypije množství jako jedna čajová lžička. Za dva dny se ozvěte jak to vypadá. Tel.: 777101513

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů