Baby kolika a reflux

zobrazeno 1449×

Vložil(a): JanaH, 17. 3. 2015 17.02

Na dotaz odpovídá Petra Blechová (altere)

Dobrý den, syn má 5 měsíců a ještě pořád trpí baby kolikami a refluxem. Některý den je to lepší a některý den trpí opravdu moc, vypíná se do luku, křičí třeba i hodinu víceméně vkuse (vždy s malými přestávkami, kdy se mu očividně aspoň trošku uleví a vypadá, že to zaspí, ale pak začne zase křičet a propínat se). Netrápí ho to hned po kojení ale třeba po hodině. Dočetla jsem se o léku Dioscorea, který je ale na předpis. Byl by vhodný pro našeho syna? A pokud ano, jaké je dávkování? A může ho předepsat i pediatr, který se homeopatii nevěnuje?

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

altere , 18. 3. 2015, 8.32

Dobrý den, reflux často znamená potravinovou alergii, nejčastěji na lepek. I když v 5 měsících, pokud je ještě kojený, tak to asi můžeme vyloučit. Na reflux se často podávají tzv. střevní nosody. Nejčastěji Dysentery co., tu si ale musíte koupit v zahraniční homeopatické lékárně. Pro přesné dávkování mě můžete kontaktovat přímo. Lék Dioscorea se opravdu podává pokud se dítě prohýbá do luku a mohl by pomoci (nevím proč je na předpis). Pokud jsou bolesti až hodinu po jídle, tak by mohla pomoci i Nux vomica - hodně plynů, škroukání, různé stolice. Z "babských" receptů je dobré vyvařit 3 zrnka kmínu u holčiček nebo 3 zrnka fenyklu u kluků v 1,5 dcl vody a dát dítěti cucnout vždy před krmením. Homeopatii vám může na recept předepsat jakýkoliv doktor.

JanaH , 18. 3. 2015, 20.22

Ano, malého pořád kojím, s příkrmy teprve budeme začínat. Na ty střevní nosody se zkusím podívat a pediatričku tedy požádám o předepsání léku Dioscorea, snad mi vyhoví. Nux vomica i fenykl doma máme, to můžu vyzkoušet už zítra, to je prima. Moc Vám děkuji za rady.

altere , 18. 3. 2015, 14.10

Nadýmání taktéž způsobuje Vigantol, přečtěte si příbalový leták. Zkuste jiného výrobce.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací