Atopický ekzém

zobrazeno 1062×

Vložil(a): ppetaa27, 3. 10. 2015 20.45

Na dotaz odpovídá Petra Blechová (altere)

Dobrý den, syn (3měsíce) trpí atopickým ekzémem. Vyzkoušeli jsme snad už všechno, ale nic nezabírá. Naší poslední možností jsou kortikoidy. Najde se něco i mezi homeopatiky, abych nemusela mazat kortikoidy?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

altere , 5. 10. 2015, 10.04

Dobrý den, u atopického ekzému se musí do hloubky a najít se příčina. Tady vám asi konkrétní lék neporadím. Důvody můžou být následující: medikace matky v těhotenství, psychická zátěž v těhotenství, po očkování dítěte, používání kosmetiky, špatná voda, pokud je dítě uměle krmeno, tak špatný druh mléka, dědičnost.... Kůže bývá často spojená s játry, pokud nestíhají jde to kůží ven. Takhle malé dítě ještě nemá dokončená nervová vlákna, tudíž ho to nesvědí. Pokud není kůže popraskaná a bolestivá, nechala bych běžet čistící proces a kortikoidy nedávala. Akutně 1x - 2x kortikoidy proč ne, ale každodenní užívání není správná cesta. Doporučuji návštěvu homeopata, který se na dítě podívá, jak se chová, jak vypadá ekzém a zjistí příčinu. Tady se opravdu jeden lék poradit nedá.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací