Zkušenost s používáním menstruačního kalíšku

zobrazeno 905×

Vložil(a): Anonymní, 21. 1. 2016 10.34

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na Vaši zkušenost s používáním menstruačního kalíšku. Od pana doktora z Gynekologické poradny jsem se dozvěděla (potvrdil mi), že na čípku vzniká podtlak při používání kalíšku. Ale logicky sám pan doktor nemá s používáním vlastní zkušenost ;) .. jednou ale musel kalíšek vyjmout právě proto, že podtlak byl velký a kalíšek nešel vyjmout. Máte Vy nějakou osobní zkušenost? Doporučujete používání kalíšku jako alternativu k tampónům? Díky za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 22. 1. 2016, 15.58

Dobrý den, určitě bych Vám doporučovala menstruační kalíšek vyzkoušet. Zmiňovala jste podtlak, který vzniká na čípku- míra podtlaku se dá regulovat a omezit způsobem zavádění kalíšku. Samotná manipulace s kalíškem je jednoduchá a rychle přijdete na to, jak s ním pracovat. Jako alternativa tampónů? Rozhodně. Tampony obsahují chemické látky (jsou například běleny), které poškozují poševní sliznici a dostávají se Vám do těla. Zajímala Vás má osobní zkušenost. Menstruační kalíšek používám, jsem s ním spokojená a neměnila bych.

Anonymní

Anonymní , 22. 1. 2016, 21.37

Děkuji!! Zkusím vychytat zavádění kalíšku. :) Jeho používání mi je také příjemné, vlastně o něm ani nevím a podtlak se vynasnažím co nejvíce zmírnit správným zavedením. Hezký den.

kovarcikova , 25. 1. 2016, 10.29

Postačí pokud si ho nebudete zavádět v doporučovaném zmáčkmutém tvaru ´c ´.

Anonymní

Anonymní , 25. 1. 2016, 20.21

Aha.. a jak jinak? Otevřený? To nevím, jestli se mi povede, ale zkusit to můžu :)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů