Vaginální mapování

zobrazeno 526×

Vložil(a): Adrianita, 1. 11. 2017 9.27

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobrý den, pane doktore, jsem ve 33. týdnu těhotenství a nevím, jestli je to právě blížícím se porodem, ale začínám hodně cítit bolest v oblasti hráze, především při sexu. Od prvního porodu uběhlo více než 3 roky, byl to pro mě však nepříjemný zážitek, klešťový porod, nástřih hráze. Jizvy se už dávno zahojily, nebolelo to, až nyní. Myslela jsem, že jsem zážitek vstřebala, ale je možné, že je u mě nějaký psychický blok nebo neprožité porodní trauma a projevuje se to fyzicky, tímto případem bolestí hráze? Hodně mě zaujalo vaginální mapování, ale nevím, zda je vhodné i v této fázi. Mám si hráz masírovat pomocí oleje na masáž hráze už nyní, nebo jak je doporučováno až kolem 36. týdne? Nebo doporučujete něco dalšího? Děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 1. 11. 2017, 10.48

Dobrý den, s bolestmi hráze se rozhodně svěřte svému gynekologovi na příští kontrole, ale myslím si, že to nic nebude. Masáž hráze od 36.T je určitě dostačující. Po traumatickém klešťovém porodu se nezřídka další těhotenství ukončuje plánovaným císařským řezem - to by samozřejmě záleželo na domluvě mezi vámi a vaším gynekologem.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací