Trombofolní mutace a hormony

zobrazeno 344×

Vložil(a): Anonymní, 1. 11. 2017 10.07

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,zda-li je možné při zvýšeném riziku vzniku sraženin krve užívat hormon progesteron v léků Utrogestan?
Již jsem psala dotaz do poradny ohledně tohoto léku,ale zatím čeká na odpověd.
Byla jsem u gynekologa po 3 letech,avšak v jiném městě.Nechala jsem se zaregistrovat k jinému lékaři,ale neměli ještě k dispozici mou kartu.Lékař mi bez váhání napsal tyto hormony a řekl,at přijdu za 3 měsíce,že mi udělá folikumetrii.Já si ale vzpoměla,že mi dělali tenkrát genetické testy a tam se právě zjistilo,že mám zvýšené riziko vzniku trombozy,mám to zřejmě dědičné,protože ten samý problém měla kdysy moje sestřenice a ted nedávno i můj otec.
Kvůli tomu mi tenkrát i zakázaly lékaři užívat hormonální antikoncepci.
Bojím se ty léky začít užívat,jelikož já bych asi správně hormony vůbec neměla užít vzhledem k mé diagnoze. Můžete mi prosím poradit? Děkuji mockrát apřeji hezký den.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 1. 11. 2017, 11.34

Dobrý den, Utrogestan určitě užívat můžete (poslední slovo by měl mít váš hematolog), hormony, které naopak nesmíte, jsou estrogeny (obsažené např. v kombinované hormonální antikoncepci).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací