Problémy po porodu??

zobrazeno 717×

Vložil(a): Anonymní, 22. 6. 2016 7.30

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Dobrý den,
mám 5 měsíců od porodu. Byla jsem dole šitá, ale vše je dobré.
Když máme s přítelem SEX tak to BOLÍ. Někdy to bolí jen když jde dovnitř a někdy to bolí i v průběhu. Navíc mám takový divný pocit v podbřišku když jde dovniř. Tyto problémy jsem měla i před porodem. Gynekolog mi k tomu prakticky nic neřekl.
A ještě bych měla dotaz k HEMOROIDŮM po porodu. Někdy po vykonání potřeby jde trocha krve. Navíc to vypadá trochu nevzhledně. Co s tím? Co by na to mohlo pomoci?
Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 23. 6. 2016, 7.54

Dobrý den, co se týče šití můžete zkusit místo , kde jste byla nastřižená promasírovat a rozvolnit tak stažení okolo jizvy. Pokud budete místo pravidelně masírovat měla by bolest zmizet. Možná by nebylo od věci používat na přechodnou dobu i lubrikační gel a přizpůsobit vaše milování vaší bolesti a hledat polohy, ve kterých Vás to nebolí. Co se týče bolesti v podbřišku doporučila bych Vám posilování pánevního dna, které může být těhotenstvím povoleno. Otázku hemoroidů bych léčila klasicky gelem z dubové kůry. Někdy hemoroidy po porodu mohou přetrvávat obzvláště pokud máte sklon k méněcenností žilních stěn- tendence ke křečovým žilám i v jiných oblastech. Hemoroidy se dají léčit i léky, které posilují právě žilní stěny a odolnost cév.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů