Ovulace při antikoncepci

zobrazeno 9744×

Vložil(a): Anonymní, 8. 5. 2016 11.34

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli je normální ovulace během braní HA.Doktor mi potvrdil ovulaci,a neřekl na to nic,že to nemá být během HA,nebo tak.Ale beru ji už asi třičtvrtě roku,a zatím jsem neotěhotněla.Znamená to,že i když ovulaci mám,tak HA zabraňuje otěhotnění?Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 18. 5. 2016, 11.18

Dobrý den, HA funguje především na principu blokování ovulace, zahuštění cervikálního hlenu a znesnadnění zahnízdění vajíčka pokud k ovulaci dojde. Napadá mne, jestli berete pilulku každý den ve stejnou dobu. Není možné, že jste pozapomněla ? Tento pár hodinový výpadek může změnit hladiny hormonů a k ovulaci tak může dojít. Spolehlivost HA antikoncepce při správném užívání je 93-97%. Tzn. že jistá šance na otěhotnění zde přetrvává.

Anonymní

Anonymní , 18. 5. 2016, 14.16

Děkuji za odpověď.Právě,že kolikrát zapomenu,a místo dopoledne si vezmu odpoledne,nebo večer.A i příznaky ovulace mám,tak jsem si ze srandy udělala ovulační testy,a všechny negativní.Ani náznak druhé čárky,že by se ten hormon LH zvyšoval,natož,aby byla ovulace.Přitom mi před pár měsíci dr potvrdil,že ovuluji,ale testy neukázaly nic.Tak teď nevím,jak to je,a co si o tom myslet?

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů