Menstruační kalíšek a vliv na čípek

zobrazeno 2167×

Vložil(a): Anonymní, 19. 1. 2016 23.37

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobry den, mam dotaz k populárním menstruacnim kaliskum. Pořídila jsem si ho, vyhovuje mi, ale trochu mam obavu, jestli nemůže mit v nějakém směru jeho používáni negativní vliv na čípek? Vždy po použití kalisku mam čípek na pohmat takový zvětšený a jako by byl tim přilnutim kalisku k poševní stěně vytvořen "podtlak" (kalíšek je ke stěně po svém obvodu pricucnuty - nevim, jak lépe to popsat). V tehotenstvi jsem mela na čípku nález, po porodu konizace (bez nálezu), pak se mi 3x čípek zacelil a byla nutná dilatace. Po druhem porodu (císařským řezem) je čípek v pořádku a průchozí, tak bych nerada neco podcenila. Používáni menstruačního kalisku je příjemné (nevim o něm) a sympatické, ale tohle jedine mi "nedá spat". Budu rada za Vas nazor. Diky

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 20. 1. 2016, 10.45

Dobrý den, menstruační kalíšek jistě vytváří na čípku podtlak. Občas se bohužel i stane, že je podtlak velký a k odstranění kalíšku je potřeba asistence gynekologa. Nicméně změny na čípku, které popisujete vy, by ovlivňovat nijak neměl.

Anonymní

Anonymní , 20. 1. 2016, 21.05

Aha. A Vy osobně považujete menstruační kalíšek jako vhodnou pomůcku misto tamponů?

neumayer , 21. 1. 2016, 9.43

Nemám s tím bohužel žádné zkušenosti, pacientky se mi s jeho užíváním nesvěřují. Setkal jsem se s ním v praxi jen jednou, když byla potřeba asistence k jeho vyjmutí (musel jsem ho prostřihnout, abych zrušil podtlak).

Anonymní

Anonymní , 21. 1. 2016, 10.30

Dobře. Díky za Vaše odpovědi. :)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů