Hysterektomie

zobrazeno 1705×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 9. 2. 2017 21.59

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobrý den, moje matka byla na operaci odstranění dělohy společně s vejcovody a vaječníky 24. ledna, operace se zdařila v nemocnici byla 6 dní, tam dostávala čípky proti bolesti, domů si měla koupit tablety, bohužel bolest se horšila tak se znovu vrátila do nemocnice, po vyšetření je vše v pořádku, hojí se dobře, jen trpí silnými bolestmi v oblasti hráze, může sedět ani na kruhu dlouho nevydrží. Lékař to připisuje citlivostí na vstřebatelné stehy, ale ty už by měly být vstřebané? Je možné bolesti ulevit nějakými cviky nebo nějak alternativně, nemyslím si že by bylo dobré aby tak dlouho brala dost silné léky na bolest.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 13. 2. 2017, 14.45

Dobrý den, na tuto otázku nemůžu odpovědět bez znalostí všech okolností. Zda byla operace laparoskopickým, břišním či vaginálním přístupem. Během hospitalizace i v pooperační poradně byla vaše maminka pravděpodobně řádně vyšetřena, takže jiná opatření než dočasná analgetická terapie nejsou t.č. zřejmě nezbytná. Vnímavost vůči bolesti je individuální a u vaší matky lze předpokládat v dalším průběhu rekonvalescence ústup obtíží.

Eliška Kozlova , 13. 2. 2017, 20.52

Teď už je to o dost lepší. Operace byla laparoskopicky, myslím že byla chyba slibovat, že do 10 dní bude jako rybička ... mamka je citlivější i po porodech se hojila déle, takže si myslím, že to chtělo jen více času. Měla trochu i hemoroidy, po čípkách se ji ulevilo, stále ji dělá problém sedět i na kruhu. Já ji uklidňuji tím, že to má jako šestinedělí, takže musí vydržet :-)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů