Dotaz ohledně otěhotnění ( krevní skupiny)

zobrazeno 416×

Vložil(a): Jessica, 28. 6. 2019 20.06

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobrý den pane doktore, měla bych na vás dotaz. A hrozně by mi pomohlo vaše vysvětlení. 20.1.2019 jsem prodělala zamlkle těhotenství. Dozvěděla jsem se že za to může moje krevní skupina mám 0- a můj muž má 0+. Co můžu udělat proto abych otěhotněla a byla v pořádku jak já tak i mé budoucí miminko?. Prosím o radu jsem bezradna a můj gyn. Mi nedokázal poradit a tím ze jsem na něj tlačila me vyřadil. Momentálně hledám doktora který je ochoten mi pomoc a vzít si mě pod křídlo. Proto vás žádám aspoň o vaší radu. Moc prosím a zároveň děkuji. Přeji hezký den.
Ps. Můj věk 22 let a muž 32 let.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 29. 6. 2019, 6.08

Dobrý den, obvinit vaší krevní skupinu z toho, že vám způsobila potrat, lze jen na základě vyšetření hladiny tzv. nepravidelných protilátek v krvi, což se ale v těchto případech (zamlklý potrat na začátku těhotenství) standardně nedělá. Co se naopak dělá, je aplikace speciálního globulinu injekcí do svalu (např. lék Igamad) všem ženám s negativním Rh faktorem. Věřím tedy, že byl aplikován i vám, a dalších opatření není třeba. Hladiny nepravidelných protilátek se budou v dalším těhotenství standardně vyšetřovat v 10.-11. týdnu.

Jessica , 29. 6. 2019, 9.10

Děkuji za odpověď. Ja ho prodělala 15+2tt.. Samozřejmě po nebo před zákrokem teď si nejsem jistá mi byla pichnuta injekce s protilátky. Takže pokud otěhotněním mělo by být vše v pořádku? Dekuju a jste úžasný

neumayer , 29. 6. 2019, 10.54

Dobrý den, určitě bude vše v pořádku a pokud jste prodělala potrat takhle pozdě, jistě budete mít hladinu protilátek v tomto těhotenství vyšetřenou. Informujte se u svého gynekologa.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací