Delší cyklus než obvykle

zobrazeno 278×

Vložil(a): Anonymní, 20. 2. 2019 11.31

Na dotaz odpovídá MUDr. Jakub Neumayer (neumayer)

Dobrý den, ráda bych se zeptala. V říjnu jsem přestala brát antikoncepci a od té doby mám menstruační cyklus dlouhý 29-30 dní až na ten poslední, který trval 39 dní (vzhledem k první situaci jsem si dělala po zpoždění těh. test a byl negativní). Menstruaci mám první den a je velmi slabá. Snažíme se o dítě a zajímalo by mě, zda je to běžné nebo to mám řešit s lékařem. Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

neumayer , 20. 2. 2019, 12.05

Dobrý den, při delším cyklu často nebývá ovulace, takže v případě, že se snažíte otěhotnět, bych to s vaším gynekologem řešil. Ale můžete klidně půl roku až rok počkat, jestli si s tím vaše tělo neporadí a neotěhotníte bez pomoci :).

Anonymní

Anonymní , 20. 2. 2019, 12.52

Děkuji mockrát za odpověď. Má tedy příští měsíc smysl zkoušet ovulační testy. A který den začít, když není zřejmé jestli vůbec ovulace je a kdyby ano, zřejmě nebude probíhat dle tabulek. Má ovulační proužek vůbec nějaký význam nebo to jsou vyhozené peníze.

neumayer , 21. 2. 2019, 8.42

Dobrý den, ovulační testy mají smysl, ale přesnější průkaz ovulace je folikulometrie (opakované ultrazvukové vyšetření u gynekologa), což bych ve vašem případě preferoval.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací