Žigulík a škodovka

zobrazeno 965×

Vložil(a): navji, 11. 8. 2017 11.59

Byl jednou jeden starej a ošklivej žigulík. Po světě už najezdil hodně kilometrů, motor mu nesloužil jak by měl, karoserii měl samou záplatu od toho, jak ho v servisu páni mechanici opravovali, a přes ty záplaty nebylo vůbec poznat, že měl žigulík původně modrou barvu. A protože byl starej, nikdo s ním nechtěl kamarádit. Jezdil po ulicích sám, většinou jen na nákupy, občas na chalupu s panem řidičem, anebo na houby do lesa. Když zastavil na křižovatce na červenou, ostatní auta vedle něj nechtěla stát a netrpělivě čekala, aby už byla na semaforu zelená a oni byly od staré plechovky co nejdál. Žigulík byl z toho moc smutný, vzpomínal často večer v garáži na chvíle, kdy byl novej, hezkej, kdy měl ještě silnej motor, kdy s ním ostatní auta kamarádila a často s ním jezdila dokonce až k moři.

Až jednou… Zaparkoval na parkoviště před obchodním domem. A jako vždycky, parkovací místa vedle něj byla prázdná. Už si na to zvykl, být sám i na parkovišti. V tom se stal zázrak. Vedle něj zaparkovala krásná, nová škodovka. Měla zářivou červenou barvu, rychlý pruhy na dveřích, stříbrné kliky, no prostě nádhera! „Ahoj, žigulíku,“ řekla a mrkla předním blinkrem. Jééé, žigulíkovi se z toho orosilo přední sklo. „A  a ahoj,“ vykoktal na pozdrav žigulík a zbytky jeho modré barvy skoro zčervenaly, jak se styděl. Už ho dlouho nikdo nepozdravil. A ještě k tomu tak krásně. Padly si do oka hned na první troubení. Nový krásný škodovce nevadilo, že je žigulík starej a ošklivej, měla ho totiž ráda pro to, jak byl milý, hodný a pozorný, byla s ním sranda a škodovka s ním moc ráda jezdila na výlety, dováděla, radovala se z každé společné chvíle. Všechna ta auta co se dřív se žigulíkem nechtěla kamarádit, najednou začala mít zájem o jeho společnost, troubila mu na potkání, blikala světly, když se potkávaly na ulici; auta mu moc záviděla novou krásnou škodovku. Žigulík byl zase šťastný. A protože se měly se škodovkou moc rádi, narodily se jim malí angličáci a žily spolu šťastně až do šrotu.

Autor: Petr Prucha

Zdroj: http://pohadky-online.eu/zigulik-a-skodovka/

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (2 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

slavuska, 23. 2. 2018, 23.53

Hezka

Zdeňka S., 10. 11. 2017, 9.33

Tu vůbec neznám, musím ji přečíst synovci

Naši partneři

© 2013 - 2018 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací