Týdeníčci

zobrazeno 237×

Vložil(a): vequi, 19. 1. 2016 22.45

Víte, děti, že i každý den v týdnu má svého skřítka nebo vílu? Všichni dohromady si říkají Týdeníčci. Bydlí společně v domečku se sedmi pokojíčky na úpatí duhy a nedají jeden na druhého dopustit.

Pondělín je rozvážný, do ničeho se nehrne, na všechno má dost času. Má rád barvu letní oblohy a takové nosí i tričko. Pod modrou kšiltovkou se mu kroutí pramínky černých vlasů a jeho šedé oči vypadají pořád trochu ospale. Ale to je jen zdání. Přebírá službu první den po víkendu a tak mu chvíli trvá, než se docela probere. Ve skutečnosti je to velice vnímavý a chytrý skřítek.

Úterník je skřítek hromotluk. Jestli se to tak dá o skřítkovi říct. Je ze všech týdeníčků nejsilnější. Má blonďatou, ježatou kštici, modré oči a pořád se trochu mračí. Pod fialovým tričkem se ukrývají vypracované svaly. Neodmítne pomoc komukoliv, kdo ji právě potřebuje.

Středáček je věčně rozesmátý, upovídaný a rozpustilý skřítek, který ovšem ve své kudrnaté hlavičce nosí spoustu nápadů. Zdržovat se v jeho blízkosti je trochu o strach, protože nikdo nikdy neví, co komu zase provede. Ale pod jeho oranžovým tričkem tluče dobré srdíčko, takže jeho šprýmky jsou mírumilovné a dobrosrdečné.

Čtvrtečník je důsledný a spolehlivý, nikdy neslíbí nic, co by nemohl splnit. Je moudrý a pro každého má dobrou radu. Dlouhé vlasy a kulaté brejličky způsobují, že před ním mají ostatní tak trochu ostych. Jeho oblíbená barva trička je červená.

Pátníka vyhledávají ti, kteří potřebují vyléčit jakýkoliv neduh, protože se vyzná v léčivých bylinkách, jako nikdo na světě. Zelené tričko taky nenosí jen tak, pro nic, za nic. Na jeho rezavých, věčně rozcuchaných vlasech, sedí ošuntělý slamák a pronikavý pohled jeho šedozelených očiček funguje jako rentgen. Hned vidí, co komu schází a dovede mu namíchat zdravý a chutný čajíček nebo odvar na obklady. Pod jeho rukama se musí každý rychle uzdravit.

Poslední dva dny v týdnu patří dvěma vílám, Sobotičce a Nedělince.
Jsou to krasotinky plné elánu a nadšení pro všechno, co se kolem nich děje.

Sobotička je tak trochu víc do větru, ráda se baví, poslouchat ptačí štěbetání a tancovat ji baví ze všeho nejvíc. Nikdy neví, kdy přestat. Své bílé šaty a dlouhé tmavé vlasy roztáčí hluboko do noci. Svědčí jí měsíční světlo a rosa v trávě. Celá se jakoby třpytí a tím vnáší radost do srdíček těch, kdo se s ní setkají.

Nedělinka je o něco klidnější, i když i jí tanec učaroval. Přesto ji najdete i zasněně sedět na lesním paloučku a vychutnávat klid volného odpoledne. Ve svých žlutých šatičkách, zahalena ve zlatavém závoji, splývá se slunečním světlem. Pak ho roznáší mezi své přátele i ty, kdo jí přijdou do cesty. Mají ho potom plná srdíčka a na světě je hned veseleji.

Týdeníčci spolu prožívají plno různých dobrodružství a já vám alespoň o jednom z nich povím …

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací