Tučnáček Milda

zobrazeno 266×

Vložil(a): navji, 29. 5. 2017 12.58

Žil byl v daleké studené zemi za polárním kruhem malý tučňáček Milda. Milda zde nežil sám, ale s celou svou rodinou - mamkou, taťkou, sestrou Magdou a bratrem Otou. A celou kolonií tet, strejdů a kamrádů.

Milda hrozně ráda podniíkal výpravy okolo rodinné kry. Rodiče z něho měli velikou radost, co však Milda nesměl, byla výprava na otevřené moře daleko od kry. Tam se pohybovaly veliké ocelové lodi s lovci tučňáků. Ti kdyby Mildu chytili, už by nikdy mamku s taťkou neviděl.

Tohle všechno Milda věděl, ale zakázané území ho velmi lákalo. A tak jednou při hrátkách s rybkami zaplul Milda za zakázaný kruh a ocitl se na otevřeném moři. Ty brďo, takových nových věcí, co v kolonii není, nevěděl Milda, kam dřív koukat. Jak si tak Milda plave, tak najednou se kolem něj začně stahovat ocelová síť. LOVCI! Až teď Mildovi došlo, co se děje. Strach, který jej přepadl, byl obrovský. Ale najednou se kolem sítě začíná míhat několik tučňáčích těl. Tatík, bratr Ota a spusta stejdů se ho vydali zachránit. A podařilo se, Milda vyplul ze sítě a rychle, velmi rychle mizí pryč z volného moře. Honem k mamince , přitulit se. Tak rád ji vidí!

Tentokrát to dobře dopadlo, Milda byl zachráněn, nikdo při záchraně nebyl zraněn. Milda byl poučen, příště už si dával pozor, kam plave. A taťka mu navíc slíbil, že až bude velký a silný, tak bude moci na moře častěji :-)

 

Autor: Jitka Vyplašilová

Zdroj: vlastní

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací