Trpaslík

zobrazeno 342×

Vložil(a): jitkamety, 13. 2. 2016 18.40

Byl jeden trpaslík a ten měl takový hrozně vzácný a hrozně malý kamínek. Ten kamínek, když najde zlý člověk tak se změní na hodného člověka, když ho najde ošklivý člověk tak se z něj stane hezký člověk. Jednou se o něm dozvěděla jedna ošklivá a zlá čarodějnice a chtěla ho získat. Ale ono to nebylo tak lehké, protože ten trpaslík než ten kamínek dá tak se musí splnit tři úkoly.
Ta zlá a ošklivá čarodějnice si řekla, že by ty tři úkoly zkusila splnit. Jenže nevěděla kde ten trpaslík bydlí. Věděla jen, že má svůj úkryt pod zemí. A tak ta čarodějnice vzala lopatu a hrabala a hrabala. Když se dohrabala k trpaslíkovi tak on jí dal první úkol.
„Musíš přeprat obra Hrombáce.“ Obr už čekal na louce. Čarodějnice vytáhla hůlku, ukázala na obra a řekla:
„Asporyátus.“ Obr spadl, ale za chvíli vstal. To čarodějnici naštvalo a vykřikla:
„Fingolatáta“ , a čarodějnici z hůlky vyletěly dvě barevný kuličky. Jedna červená a druhá žlutá, každá zasáhla obra do jednoho oka. Obr se skácel a čarodějnice vyhrála.
Když se trpaslík dozvěděl, že čarodějnice přeprala obra Hrombáce tak si řekl, že dávat úkoly čarodějnici není lehké a proto jí dá těžší úkol. Musí letět do Švédska a tam jí musí napsat potvrzení, že tam opravdu byla.
Čarodějnice si řekla, že to bude moc lehký, ale to vůbec nebyla pravda. Ona se totiž cestou ztratila a musela se ptát na cestu perníkářky Alenky. Ta se tak polekala, že čarodějnici vyjmenovávala všechny cesty co ve Švédsku jsou. Nakonec čarodějnice do Švédska doletěla v pořádku. Chtěla podat papír, aby jí napsali potvrzení, ale všichni se jí báli a tak čarodějnice musela udělat kouzlo, aby se jí nebáli. Nakonec jí napsali potvrzení a čarodějnice letěla domů. Cestou ještě potkala perníkářku Alenku, ale ta už věděla, že ta čarodějnice nechce být zlá a ošklivá, proto se jí už nebála.
Když se čarodějnice vrátila k trpaslíkovi, tak ten si přečetl dopis a mručel:
„Teď jí musím dát hodně těžký úkol. Musíš do rána udělat řetěz kilometr dlouhý a celý ze zlata.“
To pro čarodějnici bylo lehké. Vzala železo a ohýbala ho až se z ní kouřilo. Už jí zbýval jen jeden spoj, ale ten nešel a nešel. Nedalo se nic dělat musela čarovat. Vyslovila čáry máry fuk a poslední spoj se ohnul a řetěz byl hotový.
Když čarodějnice přišla k trpaslíkovi, tak tomu nezbývalo nic jiného než dát čarodějnici kamínek.
Když čarodějnice uchopila kamínek tak v tu ránu byla hezká jako princezna a taky hodná.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2022 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací