Stařeček a vnuk

sledováno 1× zobrazeno 185×

Vložil(a): jitkamety, 13. 5. 2016 16.01

Byl jednou jeden prastarý dědeček, oči se mu už zakalily, uši ohluchly a kolena se mu třásla. Když seděl při jídle u stolu, sotva udržel lžíci, polévka mu kapala na ubrus a občas mu jí také trochu zas vyběhlo z úst, když byl bezzubý.
Synovi a jeho ženě se to ošklivilo, a proto stařeček nakonec musel od stolu ..... do kouta za kamny. Jídlo mu teď dávali do hliněné misky, a ještě ne tolik, aby měl dost. A tak se smutně díval ke stolu a často mu oči zvlhly. Jednou se stalo, že ani misku neudržel, jak se mu třásly ruce, miska mu upadla a rozbila se. Mladá žena hubovala, ale dědeček nic neříkal, jen si povzdychl. Snacha mu potom koupila dřevěnou misku za pár krejcarů, z té musel od nynějška jíst. Zanedlouho, jak tak seděli ve světnici, začal si malý čtyřletý vnouček snášet kousky prkýnek a na zemi z nich něco dával dohromady.
„Copak to děláš?“ zeptal se otec.
„Korejtko dělám,“ odpovědělo dítě. „Až já budu velký, tatínek a maminka z něho budou jíst.“
Muž a žena se na sebe podívali, chvíli na sebe mlčky hleděli, nakonec se dali do pláče, dědečka si hned přivedli ke stolu, a od nynějška už jídal pořád s nimi. A když někdy trochu rozlil, taky už neřekli ani slovo.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kadlecova-Alena, 14. 5. 2016, 23.51

Moc hezky napsane, detem se libilo

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací