Snad to není někdo jiný?

zobrazeno 130×

Vložil(a): jitkamety, 28. 3. 2016 13.35

Byla jednou jedna princezna, která bydlela na zámku. Často si tam hrála, procházela se zámeckou zahradou a zpívala si písničky. Ráda se po zahradě rozběhla a skákala, dělala hvězdy a tancovala. Jmenovala se Jaroslava.
Jednoho dne přišel k zámku jeden mladík a ten se jmenoval Přemysl. Viděl jak princezna dělá hvězdy a začal je dělat také, jako ona. Dali se spolu do řeči: Představili se, mladík jí řekl: kam jde, jak Jaroslava ty hvězdy umí a tak. Potom mladík odešel.
Jaroslava na něj potom dlouho myslela a zamilovala se do něj. Začala dokonce nosit i velký klobouk, aby se mu líbila. Nevěděla však, kde Přemysl je a celkem delší dobu ho ani neviděla. Až jednou našla Jaroslava na zahradě vzkaz:
„Buďme spolu. Odpověď mně nech na tomto místě. Přemysl.“
Když ho přečetla, řekla si:
„To asi napsal asi jiný Přemysl.“
A myslela si, že ten vzkaz není ani pro ni, ale pro někoho jiného. Proto ho vrátila na původní místo. Jaroslava však již tehdy, ani pořádně nevěděla, jaký v tu dobu Přemysl je a podobně to nevěděl ani Přemysl u ní. Ten vzkaz byl skutečně od něho pro ni. Přemysl ji zdálky pozoroval, jak ho čte a jak ho vrací na původní místo. Byl smutný z toho že mu tam nic nenapsala.
Po nějakém čase procházel Přemysl přes zahradu. Jaroslava, když ho viděla, říkala si, proč je takový smutný. On ji jenom pozdravil a šel dál. Teď byla smutná i Jaroslava. Všimla si, že je úplně jiný než, když ho poprvé viděla. Přemysl si říkal, proč se Jaroslava na něj tak dívala, když mu v zahradě nenechala odpověď na vzkaz. Řekl si, že si to už třeba rozmyslela, a tak napsal další vzkaz a dal ho do zahrady. Jaroslava si ho přečetla a myslela si:
„Ne. On byl smutný. Takový vzkaz by nenapsal. To je určitě pro někoho jiného.“
Když Přemysl viděl, že na vzkaz Jaroslava zase neodepisuje, opět se rozesmutněl.
Šel zase jednou Jaroslav zahradou pozdravil princeznu a šel dál. Přemýšlel zase, proč se na něj teď Jaroslava tak pěkně usmála? Když už byl kousek dál od zahrady, rozhodl se, že se vrátí. Zeptal se princezny, proč mu neodepsala a ona mu řekla, že si nemyslela, že je to on. Domluvili se a začali být spolu. Potom byla svatba.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací