Popletená pohádka o Honzovi a Karolínce

zobrazeno 418×

Vložil(a): navji, 29. 5. 2017 13.08

V jednom malém království žil se svými rodiči i, dalo by se říci neodvážný až zbabělý, princ Honza. Jednoho dne se královští rodiče rozhodli naučit Honzu se nebát. Vyslali tedy Honzu do vedlejšího království, aby zachránil princeznu Karolínku.

Ale před čím ji měl vlastně chránit? Karolínka byla krásná a hlavně odvážná princezna, která se nikdy ničeho nebála. V momentě, kdy Honza dorazil do vedlejšího království, zrovna Karolínka diskutovala s drakem, jak se mu má naservírovat na talíř. S listem salátu nebo s hořčicí? Z draka se nakonec vyklubala dračice Velhuba, která ale nechtěla sežrat Karolínku, ale spíše chtěla prince Honzu za muže. Honza, zvyklý držet se máminy sukně, přistrčil před dračici Karolínku. A Karolínka se statečně postavila dračici Velhubě. Velhuba, když viděla, jaký je princ Honza zbabělec, podala si ruku s Karolínkou a znechuceně odkráčela.

Tak jako Velhuba se ale na prince dívala i krásná princezna Karolínka. Nakonec se Honza vzmohl, a aby dokázal princezně, že není takový bambula, navštívil Velhubu a skamarádil se s ní. To se ví, že měl v gatích naděláno a hlas se mu třásl, když si dával s Velhubou na usmířenou pac a pusu.

Tímto hrdinským činem si udělal Honza dobré oko u princezny. Karolínka si nakonec, teď už ne tak zbabělého prince Honzu, vzala za muže.

Autor: Jitka Vyplašilová

Zdroj: vlastní

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací