O starém vláčku

zobrazeno 222×

Vložil(a): vequi, 13. 1. 2016 22.12

Byl jednou jeden vláček, ale už byl starý a celý oprýskaný. Strašně se styděl za to, jak vypadá. Tak moc se styděl, že většinou všude přijel pozdě, aby se mu lidi na nádražích nesmáli. Ale lidi byli potom na něj rozzlobení, protože také všude přijeli pozdě a nic nestíhali. A tak po té trati jezdil hrozně smutný vláček plný smutných nebo rozzlobených lidí.

A protože jezdil přes louky a lesem a kolem řeky, zaslechly občas malé děti ( ty mají ještě jemná ouška, a proto slyší, když někoho něco trápí, i když on o tom nemluví) nebo stromy, zvířátka, keře a vlnky (protože ti všichni umí naslouchat víc a lépe než velcí a upospíchaní lidé), jak si vláček pro sebe šeptá: "Tolik bych si přál být celý krásně zelený, hnědý nebo červený a nový a neoprýskaný! Já bych se potom tolik nestyděl a stále bych jezdil první a včas a rád se lidem ukazoval, ani před panem výpravčím v Rožnově bych se neschovával a v Meziříčí zrovna tak." A tak se vláček trápil a jezdil pořád pomaleji a později, až už se na to vůbec nedalo dívat.

Tehdy si zvířátka a děti a stromy a keře a vlnky v Bečvě řekly, že už je ten vláček utrápený až hrůza a musí se s tím něco udělat.

A když vláček příště vyjel na trať, každý strom na něj upustil ten nejhezčí a nejbarevnější lísteček. Keře zrovna tak a kytičky ho posypaly žlutým pylem, vlnky mu daly modré z nebe a zvířátka a děti mu věnovaly sluníčkovou barvu radosti a ty nejhezčí barvy ze snů, které umí malé děti vidět i ve dne. Ale vláček byl tak smutný, že si ničeho ani nevšiml.

Jenže když přijížděl k Zubří (nebo to byla Střítež, teď už nevím), kde byla zrovna u zastávky velikananánská louže po nedávném dešti, vláček se na sebe podíval do té louže jako do zrcadla a nemohl věřit svým očím. Co to jenom je? Kde se tady vzal takový krásný barevný vláček? Celý je úplně pohádkový jako by ho postavili z duhy. A že jsem si ho na trati ani nevšiml? "Ale vláčku, vždyť to jsi přece ty!" povídá louže, které bylo taky líto smutného vláčku. "To že jsem já ? To přece není možné? To se může stát jen v pohádce!."

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací