O chytrém pacholkovi

zobrazeno 135×

Vložil(a): nikihiphop, 31. 5. 2016 20.35


Zdalipak jste někdy přemýšleli o tom, jak musí být šťasten pán, kterému se v domě vše daří, neboť má chytrého pacholka, který sice jeho příkazy a zákazy slyší, ale nic si z nich nedělá a raději poslouchá svůj vlastní rozum? Tak to si poslechněte tenhle příběh o Honzíkovi, kterého jednou jeho pán poslal, aby hledal ztracenou krávu.

Honzík se dlouho se nevracel, a tak si pán pomyslil: „Inu, Honzík, to je mi věru služebník, nelituje žádné námahy!“ Ale Honzík stále nikde, až se pán počal obávat, že se mu něco zlého stalo, a tak vyšel ven, aby se po něm podíval. Nachodil se pěknou chvíli, než konečně pacholka našel, jak rázuje po poli sem a tam. „Nu, milý Honzo,“ řekl pán, když ho dohonil: „našel jsi tu krávu, pro kterou jsem tě poslal?“ „Ne, pane,“ odvětil Honzík: „krávu jsem nenašel, protože jsem ji ani nehledal.“ „Co jsi tu tedy hledal?“ „Něco lepšího a taky jsem to se štěstím našel.“ „A co to je, Honzo?“ „Tři mravenci.“ odvětil pacholek. „A kdepak jsou?“ zeptal se pán. „Toho prvního vidím, toho druhého slyším a toho třetího honím.“ odpověděl chytrý pacholek.

Z toho si vezměte příklad! Nestarejte se o pány ani jejich příkazy, dělejte raději to, co vás napadne a k čemu máte chuť! Pak se budete mít stejně jako chytrý Honzík!

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací