Míša a zajíček

zobrazeno 250×

Vložil(a): dáša, 1. 4. 2016 15.04

Váňa a Luisa měli vystoupit na novoroční slavnosti v mateřské škole se svou písničkou. Před slavností svoje vystoupení pilně cvičili. Váňa zpíval a Luisa hrála na klavír: 
„Všechno o čem se Ti letos sní v letošní noc poslední, jsi-li dobrý ..... děda Mráz Ti v novém roce vyplní. 
Když písničku uměli, Luisa (starší a rozumnější) zatelefonovala dědovi Mrázovi. Pověděla mu, jaké si připravili s Váňou samostatné číslo na slavnost a ohlásila mu také, jaké dárky by si přáli od dědy Mráze. 
Děd Mráz ve své chaloupce daleko, daleko na severu právě spisoval, jaké dárky má přinést dětem do měst a vesnic. K tomu, co si které dítě přálo si také psal, jak se ten chlapeček nebo děvčátko učí, zdali je hodné a jestli si dárek vůbec zaslouží. 
Sněhurka pomáhala dědu Mrázovi připravovat nadílku. Podle přání, které telefonovala Luisa připravila pro Váňu plyšového medvídka a pro Luisu zajíčka s čokoládou. 
Z krabic a přihrádek putovali v dědově chaloupce na hromadu k nadílce celé zástupy hraček: malí sloni, míče, panenky a vojáčci, autíčka, vláčky a letadélka a ještě mnoho jiných krásných hraček. 
Těch hraček byl ohromný pytel a tak plný, že až skoro praskal ve švech. Z díry trochu vykukovali zrovna dárky pro Váňu a Luisu: plyšový medvídek a zajíček s čokoládou. 
Před chaloupku přihrčelo auto a dědovi Mrázovi se ohlásil jeho řidič ..... Sněhulák. Děda Mráz se rozloučil se Sněhurkou a přisedl na vůz k hračkám. Sněhulák zatroubil na houkačku a už se vůz i s nadílkou rozjel do kraje. 
Ale běda, jak se vůz natřásal na hrbolaté cestě. Míša a zajíček vypadli z pytle do sněhu. Děda Mráz to nezpozoroval. Míša a zajíček se chtěli tedy vrátit do chaloupky a ale nešlo to, protože zajíček měl nožky přivázané k čokoládě. 
Ke všemu se tu najednou objevil zlý vlk. Byl hladový a chtěl Míšu a zajíčka sníst. Ale přesvědčil se, že hračky jsou z vaty a plyše, takže nejsou k jídlu. Strhl tedy alespoň zajíčkovi krabici, snědl čokoládu a odběhl. 
Teď měl zajíček nohy volné a mohl se vydat s Míšou zpátky k chaloupce. Jenže byli oba malí, ještě nikdy v tom velkém lese nebyli a tak ta zabloudili. Únavou už sotva nožičkami pletli a div že tam v noci tou únav neumrzli. 
Naštěstí našla Míšu a zajíčka v lese stará dobrá zaječice a přivedla je zpátky do chaloupky. Byli chuděrové už víc mrtví než živí, jak byli promrzlí a urousaní. Sněhurka hned ohřála horkou vodu a oba vykoupala. 
Teď byli vymydlení a čistí jak z cukru. Ale mokří byli, že by je byl mohl ždímat. Nebylo času nazbyt, spěchali k dětem, a tak Sněhurce nezbylo nic jiného, než je pověsit na šňůru nad kamna jako mokré prádlo. 
Sněhurka připevnila zajíčkovi novou, ještě lepší čokoládu. Zapřáhla k saním tři krásné bílé jeleny a nasedla do nich i s Míšou a zajíčkem. Opravdový živý medvídek se chopil opratí a pohádkové spřežení se rozjelo k městu za Váňou a Luisou. 
Ve městě zatím děti v mateřské škole pod novoročním stromem radostně obklopili dědu Mráze a ten jim zazpíval: 
„Zde mě tedy zase máte, rád jsem přišel mezi Vás ....
.... Jistě, že mě všichni znáte, jsem Váš přítel děda Mráz.“
Odkudsi z oblohy se snesly oživlé sněhové vločky a zakroužili kolem sněhuláka. Sněhulák se v jejich ráji natřásal do tance a tleskal v rytmu hudby. 
Váňa se bál, že písničku poplete a ze strachu dokonce i ze školy utekl. Ale nakonec se zastyděl a řekl si, že když dal slovo, tak zpívat musí. Vrátil se mezi děti a nakonec sklidil mezi dětmi veliký úspěch se svou písničkou: 
„Vyplní se uvidíš, o čem v této noci sníš. 
Sen se jistě stane skutkem, když se hezky přičiníš.“ 
Po krásné slavnosti se děd Mráz s dětmi rozloučil: 
K jiným dětem musím s dary, dále zas mne vede krok. 
Nechať hodně štěstí zdraví, přinese Vám nový rok! 
Na věžních hodinách bilo 12, novoroční půlnoc. Luisa spí v postýlce a tu najednou z pod její peřiny vykoukl zajíček a zavolal: 
„Šťastný nový rok, děti!“ 
A vedle spícího Váni zamával medvídek pacičkou: 
„Šťastný nový rok i Tobě.“

Zdroj: www.abatar.cz

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací