Matematické pohádky: Pohádka čertovská

zobrazeno 139×

Vložil(a): vendy.z, 3. 7. 2016 11.18

Posaďte se do chládku, povím Vám pohádku. Čertíka jménem Barnabáš, kluka rozíveného, raráškovského, který byl pořád jen samá legrace a žádná práce, si jednou k sobě zavolal táta Belzebub a povídá: 
„Kluku umouněná, i když už je Ti 308 let, pořád s Tebou šijou všichni čerti a už to není k vydržení, půjdeš po pořádné práci. Přineseš ze světa lidí nepoctivce Krkounka.“ Barnabáš to ale spletl, a místo starého prohnaného podfukáře Krkounka, přinesl do pekla dobráka Huberta. Táta Belzebub řádil, protože, to víte, děti, co jednou peklo schvátí, na zem už nenavrátí. Starý moudrý čert Kozelka si naštěstí věděl rady: 
„Když by Hubert pekelně rychle spočetl dva pekelně zapeklité příklady, pak by se mohl vrátit mezi lidi.“ Příklad první: kolikrát budou muset čertíci bertíci řezat velký kmen stromu, aby z něj připravili šest velkých polen? Příklad druhý: jak dlouho bude možné přikládat pod kotel těchto šest polen, když každou půlhodinu přiloží pod kotel jedno? Tato čertovská pohádka může mít dobrý konec jen tehdy, když Vy, děti, Hubertovi pomůžete spočítat ony ohnivé a sírou načichlé příklady. 
(řešení: Řezat budou 5krát, polena vystačí na 2,5 hodiny)

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací