Matematické pohádky: Pekelná pohádka

zobrazeno 154×

Vložil(a): vendy.z, 3. 7. 2016 11.58

Možná, že jste si také při řešení nějaké matematické úlohy povzdechli: 
„Aby to čert spral!“ A že ti matematici vymýšlejí samé čertoviny. Nebo jste také mohli poslat autora příkladu „ke všem čertům„. A přesně tam se dnes podíváme. Kam? No, do horoucích pekel. To proto, abyste se přesvědčili, že ti čerti to nemají zas tak jednoduché. Kdokoli totiž může na zemi říci: 
„Aby Tě čert vzal!“ a to potom musí rohatá služba ze zdola z peklíčka a teplíčka nahoru po schodech. A že jich není málo, nahoru jich vede přesně 180. Vážně, já to počítal. Každý z těch schodů je 20 centimetrů vysoký a službu konající čert je musí denně patnáctkrát vyjít nahoru. Tam otevře pekelnou bránu, vpustí hříšníka dovnitř a zase ty schody sejde dolů. To je ale nějakých kilometrů za týden! Žádné volno, žádná sobota, či neděle ..... pracuje se hezky celých sedm dní. Tak už „u všech rohatých„vypočtěte, milí raráškové ..... teda, promiňte, vlastně milé děti, kolik kilometrů musí pekelný vrátný po schodech za týden nachodit. A buďte pamětliví mých slov: 
„Co jednou peklo schvátí, už ani po těch čertovských schodech nenavrátí.“ 
(Řešení: Vrátný ujde týdně 7,56 km. )

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací