Matematické pohádky: Ostrov pokladů

zobrazeno 40×

Vložil(a): vendy.z, 3. 7. 2016 11.18

V Praze na řece Vltavě si klidně plul parník Primátor Dittrich, když tu náhle ke kormidelníkovi přistoupil obávaný jednoruký, jednonohý a jednooký pirát a hrdlořez zvaný Kapitán Flint, přiložil mu bambitku k hlavě a řekl: 
„Votoč to na Havajský vostrovy, jinak seš synem smrti.“ Co měl chudáček kormidelníček dělat, než se vydat na dalekou cestu na ostrov, kde měl být podle mapy Kapitána Flinta ukryt poklad. Bohužel, mapy byla jen půlka a o té druhé nikdo něvěděl. Ale jen do té doby, než se po dlouhé plavbě vylodili na „ostrově pokladů„a Kapitán Flint na něm nepotkal Robinsona Creshota, chlapíka, který byl na ostrově už pěknou řádku let s druhou polovinou mapy vedoucí k pokladu. Dali tedy obě půlky k sobě a našli truhlu. Ta však měla šestimístný číselný zámek a kombinace čísel se dala vypočítat z přiloženého svitku, na kterém stálo: 
„Tato truhla, která má rozměry 33cm x 25 cm x 20 cm, je plná zlaťáků, které však zaujímají pouze třetinu celého objemu truhly. 1 cm3 zlata váží 19,3 gramu. Když vypočteš v gramech váhu zlaťáků v truhle, víš číselný kód.“ Děti, znáte už kombinaci čísel k zámku? 
(řešení: Váha zlaťáků 106150 gramů, číselný kód zámku je tedy 106150)

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací