Matematické pohádky:Ledové království

zobrazeno 199×

Vložil(a): vendy.z, 3. 7. 2016 11.16

Ten den bylo opravdu nádherně, venku mrzlo jen praštělo, okna pokrývaly ledové květy. U ojíněného stolu seděla královská rodinka ..... král Zmrzlík ze Zmrzlinova, královna Jinovatka a jejich synové ..... Pankrác, Servác a Bonifác. K obědu se podávaly rampouchy v ledové omáčce s báječnými ledovými kaštany jako přílohou. Tato specialita studené kuchyně se podávala proto, že přijel na návštěvu i děda Mráz a babička Sibirka. Nejmladší Bonifác chtěl půjčit berlu Mrazilku, ale děda Mráz nechtěl ani slyšet. Ale Pankráci, který byl dvakrát starší než Bonifác, Mrazilku děda půjčil. Servác, o čtyři roky mladší než Pankrác, nechtěl zůstat pozadu, a tak si od babičky vypůjčil rychlomrznou konvici ..... Hrnečku, mraz. Během odpoledne tak kluci užili spoustu legrace při hře na schovávanou ve sněhové vánici a při kotrmelcování v lavinách. Vítěz soutěže o největší krupobití dostal bonbóny ..... ledovky. Královna se na své syny dívala a pak povídá: 
„Můj drahý zmrzlý, zdalipak víš, že našim synům je dohromady tolik co Tobě ..... tedy 51 let.“ Královští bratři to slyšeli a Vám, děti, vzkázali: 
„Bude zima, bude mráz, vypočti kolik je každému z nás!“ 
(řešení: Pankráci je 22, Serváci 18 a Bonifáci 11 let)

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací