Matematické pohádky: Internetová pohádka

zobrazeno 115×

Vložil(a): vendy.z, 3. 7. 2016 11.57

Každý den usedala zlá královna před zrcadlo, aby se dozvěděla, jestli je v království nejkrásnější. Zrcadlo jí to sice potvrdilo, ale protože byla královna nedůvěřivá a zároveň, jak se říká, kráčela s dobou, pořídila si počítač s Internetem. Celá netrpělivá k němu zasedla a napsala: 
„Jsem královna Zdoběna, vdala jsem se bez věna, krása mě však zdobí, Internet mne nerozzlobí, když potvrdí mi hnedka, že nejhezčí jsem teďka.“ Na obrazovce se téměř okamžitě objevila odpověď: 
„Spojení hned navážu a výsledek Ti ukážu. Nedělej ze mě Kubu, máš sice hezkou hubu, Sněhurka dává ale, Tvé rádoby kráse vale.“ Královna Zdoběna chtěla Sněhurku zničit, než se dozví celé království, že ona, Zdoběna, už není jeho ozdobou. Jenže to víte, Internetem se šíří zprávy rychlostí světla 300 tisíc kilometrů za sekundu, kdežto trubači vytrubují zprávy do okolí jen rychlostí zvuku ve vzduchu 340 metrů za sekundu. Tak zkuste vypočítat, kolikrát rychleji se šíří rychleji zprávy internetovými dráty než halekáním do okolí. Beztak je Vám už jasné, že se Zdoběnou to dopadlo špatně a z její nevlastní dcery Sněhurky, že byla nová královna. 
(Řešení: Je to zhruba 882353 krát rychlejší. )

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací