Malá veveruška

zobrazeno 133×

Vložil(a): dáša, 11. 3. 2016 17.30

Byla kdysi jednou jedna veverka. Byla ještě docela malá. Měla zrzavý kožíšek, chlupatý ocásek, hnědá chytrá očka a dva zoubky hryzáky. Bydlela na borovici, v doupěti nad pátou větví. Právě se nastěhovala. Dostala k osmým narozeninám svůj vlastní domeček. Předtím bydlela spolu s maminkou a malým bráškou na vedlejším smrku. 
Blížila se zima. Vítr foukal ledovější a ledovější, smrky připažily a tráva byla již každé ráno bílá od jinovatky. Bylo potřeba nasbírat poslední zásoby na zimu. Eliška už měla svoji spížku řádně plnou všelijakých dobrot, ale tu a tam by se přeci jen ještě něco vešlo. Až budou venku sněhové závěje, už žádný oříšek nenajde. A tak si vzala nůši a vyrazila. Našla pár lískáčů, dvě houby a nějaké šišky. Jak tak chodila po lese, začaly ji bolet nožičky. Sedla si na mýtině na pařez a odpočívala. Když tu uviděla v trávě něco zvláštního. Co ještě nikdy neviděla. Taková malá semínka. 
„Copak to je?“ říkala si a jedno semínko vzala do tlapky. „Je takové scvrklé.“ A ochutnala ho. 
To bylo sladké! 
„Nevím co to je,“ říkala si veverka, „ale je to dobré. Posbírám je všechny.“ A dala se do sbírání. 
Za chvíli měla plnou nůši. A protože veverky jsou malé a mnoho neunesou, stěží došla domů. Tak byla nůše těžká. Hned také zavolala na maminku a na brášku a ti zavolali tetičky a strýčky. Až se celá veveruščí rodina sešla na mýtině u semínek. Všem moc chutnalo. Nabrali si plné nůše, každý odnes to, co zmůže sníst. Zázračná semínka pak jedly veverky celou zimu, vžycky k nedělní, sváteční večeři. Co to bylo za semínka? Inu, byly to rozinky. Malé, scvrklé, ale slaďoučké jako med. Děti je tam nechaly pro zvířátka. Jako dárek k Mikuláši!

Zdroj: www.abatar.cz

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací