Kocour Pazour a nový kamarád

zobrazeno 121×

Vložil(a): vendy.z, 6. 7. 2016 0.32

Druhý den ve škole, než začalo vyučování, přivedla paní učitelka do třídy nového Kocourka. Jmenoval se Kocour Drápal a všichni spolužáci z něj nemohli spustit oči, protože byl trošku jiný než ostatní koťata.

 

Drápal měl totiž úplně jinou barvu kožíšku než ostatní a takovou zvláštní barvu srsti nikdo z nich neměl. Okamžitě se stal středem pozornosti, ale ne zrovna v tom dobrém slova smyslu. Všichni si o něm cosi šeptali a ukazovali si na něj, dělali různé ošklebky, ale nikdo se s ním nechtěl moc spřátelit.

 

Když se mělo začít psát do sešitu, zjistil Pazourek, že nemá své oblíbené pero. První co ho napadlo, že mu pero někdo ukradl…

O přestávku o ztraceném peru pověděl všem spolužákům a společně se ho pokoušeli nalézt. Bohužel marně.. Tu někdo povídá, co když tvé pero ukradl Drápal, je tu nový a je takový jiný…

 

Drápal byl z obvinění spolužáků tuze smutný, takovéhle přijetí v nové třídě si ani ve snu nepředstavoval. Nejen, že se mu ostatní koťata posmívala, protože je jiný, ale navíc vypadá jako zloděj.

 

Pero se nenašlo ani po obědě a tak se koťata rozběhla k domovům. Jen Drápal neběžel, jen se smutně šoural a vůbec se na druhý den do nové školy netěšil.

Pazour přiběhl domů, už mezi dveřmi o všem vypravoval mamince a tatínkovi, o novém zvláštním spolužákovi a hlavně o ukradeném peru!

Když vše jedním dechem dovyprávěl, povídá mu maminka, "pokud myslíš to modré pero s rybičkami, leží v pokojíku na stole! A kdyby sis včera večer připravoval učení tak, jak jsme ti s tatínkem říkali, jistě bys ho nezapomněl doma. Svému novému spolužákovi se musíš hned zítra omluvit"!

Pazourek měl velikou radost z nalezeného pera, ale tu okamžitě vystřídal smutek a špatné svědomí. Myslel na Drápala, jak mu on i spolužáci ublížili.

Celé odpoledne už s Pazourkem nebyla řeč a večer nemohl usnout. Stále myslel na dnešní den ve škole…

Ráno, ani nesnídal a pelášil do školy, cestou ještě koupil krabičku čokoládových bonbónů a už, už aby byl ve třídě. Jakmile zazvonilo a paní učitelka chtěla začít vykládat nové učivo, Pazourek se postavil a přede všemi se Drápalovi moc omluvil. Na důkaz omluvy a nového přátelství předal ještě Drápalovi bonbóny. Také ostatní spolužáci se omlouvali.

Drápalovi se rozzářila očička a omluvu s radostí přijal a o bonbóny se se spolužáky rozdělil o velké přestávce.

 

Všechna koťata, obdivovala Drápala, že jim odpustil a ještě se s nimi rozdělil o dárek. Pazourek si oddychl a paní učitelka ještě víc. Byla moc pyšná, že má ve své třídě tak čestné žáčky, kteří dokáží přiznat svou chybu.

 

Děti, také k vám přišel do třídy nový spolužák? A jak jste přijaly nováčka vy? Máte podobné zkušenosti:)?

Zdroj: http://www.rodina.cz/clanek6327.htm

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jajulaš, 6. 7. 2016, 7.25

Pekna "naucna" pohadka

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací