Kočka Míňa

zobrazeno 226×

Vložil(a): dáša, 5. 4. 2016 16.04

Byla jednou jedna holčička a ta se jmenovala Julie. Jednou maminku prosila, aby jí koupila kočičku. Maminka Julince koupila kočičku, ale plyšovou mourovanou. Bála se, že by se Julinka o živou kočičku nestarala. Julinka dala plyšové kočičce jméno Mína. Mamince se jméno Mína moc líbilo. Julinka měla velikou radost, že má kočičku a starala se o ní jako by byla živá. Dávala jí jako jíst, jako pít atd.. Jednou šla maminka s Julinkou do divadla a Julinka chtěla vzít kočičku s sebou. Maminka Julince vysvětlila, že se hračky do divadla nenosí. Julinka řekla, že to chápe a řekla Míně ahoj.
Julinka cestou vzpomínala na Mínu, ale při představení na ní zapomněla.

Jednou byla Julinka nemocná a vzala si Mínu k sobě do postele. Když Julinka usnula, přinesla jí maminka čaj a když viděla, že Julinka spí potichoučku, aby jí nevzbudila položila čaj a odešla. Julinka se v noci převracela a Mína jí spadla nosánkem do čajíčku. Jakmile se jen čaje dotkla, kapka z něj Mínu oživla. Když se Julinka probudila nemohla tomu uvěřit. Byla ráda, že je Mína živá a starala se o ní s ještě větší láskou než dřív.

Zdroj: www.abatar.cz

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací