Koblížek: Zatoulaná Valentýnka

zobrazeno 93×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.12

Ráno, po probuzení, se Koblížek podíval do kalendáře, co že je to dneska za den. ,,A hele, dnes je čtrnáctého února a to znamená, že svůj svátek slaví všichni zamilovaní nebo ti, kdo se mají rádi. Tak to bych měl něco hezkého vyrobit pro své kamarády." Napadlo ho spousta věcí, jako například upéct jim velké srdíčko a napsat na něho MÁM VÁS VŠECHNY RÁD, KAMARÁDI nebo jim dát valentýnku, kterou by sám vyrobil. Víte, děti, co to taková valentýnka je? To je přáníčko, na které se píše, jak moc máte někoho rádi.

Koblížek se rozhodl udělat obojí. Za dopoledne upekl velikánské srdce a vyrobil pro všechny jedno velké přání. Když se blížilo poledne, zazvonil u Koblížka listonoš. Donesl mu dopis od kamarádů z Borůvkova. Poslali mu valentýnku a moc ho všichni pozdravovali. Potom šel Koblížek na návštěvu ke kamarádům, aby jim dal dárky k Valentýnovi.

Když se odpoledne vrátil, ve schránce objevil Koblížek ještě jednu obálku. Byla bez nadepsané adresy a dokonce nebyla ani zalepená. ,, Čí to asi je? " uvažoval ten náš zvědavec a podíval se dovnitř. ,,Jé, přáníčko." Otevřel ho a četl: JSI PRO MĚ TÍM NEJLEPŠÍM KAMARÁDEM, JAKÉHO JSEM KDY MĚLA. TVOJE KAMARÁDKA B. ,,Od koho to může být a proč se nepodepsala? Patří to vůbec mně?" napadlo ho.

Blížil se už večer a Koblížka pořád nenapadalo, kdo by mohl být tou tajnou kamarádkou. ,,Borůvka to není, ta mi psala s ostatními a Barborku žádnou neznám. Leda, že by to byla beruška. Ale ta by se podepsala, vždyť ví, že je mojí kamarádkou a rád bych ji viděl. No, nevím."

,,Crrr, crr," zvonil zvonek u dveří. Koblížek šel otevřít a na prahu stála Barborka, jak se Koblížek po chvíli dozvěděl. ,,Ahoj, Koblížku, já jsem Barborka, chtěla jsem se tě jen zeptat, jestli jsi nenašel ve své schránce obálku s přáníčkem?" ,,Ale našel, jenže nevím, od koho a pro koho vlastně je. To jsi sem dala ty?" ,, Ale, můj tatínek je pošťák a tu obálku mi omylem sebral ze stolu a vyměnil ji s jinou, kterou měl v kabele. Tenhle dopis jsem chtěla dát svému ježečkovi. Teď už to ale nestihnu. No nevadí, zajdu za ním hned zítra ráno. Tak se nezlob a přeji dobrou noc." Rozloučila se Barborka a odešla.

Koblížek si přečetl dopis od Borůvky a šel spinkat. A yy byste měly, děti, jít už také do postýlek, tak dobrou noc..

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=67

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací