Koblížek v cirkuse

zobrazeno 247×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.16

"Tradá, tradá ... přijede k nám cirkus!" radoval se na celé kolo Vendelínek. A jakpak by ne, vždyť v cirkuse je toho tolik k vidění, že se na něj musí těšit snad všechny děti včetně našich kamarádů. I u Koblížka bude cirkus určitě správně cirkusový. U vchodu se budou rozdávat balónky, uvidíme cvičené pejsky, koně i medvědy a na závěr se určitě budeme moct projet na poníkovi. Také už se na to tak těšíte? Tak si hezky hajněte, naše příběh o cirkuse právě začíná.

To bylo tak, jednou odpoledne Koblížek s Vendelínem zašli do vesničky koupit pár lízátek. Jak tak šli směrem k obchůdku se sladkostmi, uviděli před sebou obrovitánskou ceduli a nápisem CIRKUS. Oba z toho byli tak nadšení, že úplně zapomněli, pro co sem původně přišli a společně utíkali za svými kamarády, aby jim hned oznámili tu novinku. To se ví, Vendulku, Johanku, Lubíčka i Flíčka taková radostná zpráva potěšila stejně, jako před chvilkou Koblížka. "Určitě tam musíme zajít, kamarádi. Já už se tak těším, že do té soboty ani nebudu samou radostí spinkat!" jásal Lubíček.
Vy už jste, děti, někdy byly v cirkusu? Jestli ne, tak můžete jít s námi, mi vám budeme o všem vyprávět.
Týden utekl jako voda a naši kamarádi mohli konečně vyrazit do cirkusu. Teda dětiček se u vchodu sešlo až až, až se kdekdo bál, jestli se všichni do toho velikánského cirkusového stanu budou vejít. A vešli se, do posledního místečka bylo obsazeno a zábava mohla začít. Nejdříve začala hrát krásná hudba a to už se v manéži setmělo a světla se upírala jen na tři pejsky a jejich drezéra. Ten to s nimi ale uměl, chodili mu pod nohama a dokonce proskakovali skrz obruče.
Další číslo podívané byla hadí žena, která prolézala ve veliké výšce skrz žebřík, až se našim kamarádům tajil dech. Bylo opravdu krásné.
A nakonec řekla paní uvaděčka, že se všechny děti mohou jít projet na poníkovi a také podívat ven na cirkusovou zoo. Johanka s Vendulkou se vzaly za ručičky a šly do zoo, podívat se , kolik zvířátek tam ještě mají. Byl tam klokánek, koně, lama a i ti malí poníci, na kterých se děti vozily, se najednou přesunuli dozadu.
Mohlo se na zvířátka sahat, hladit se a dávat jim seno, ale co se nesmělo, bylo krmit je něčím ze svého batůžku. To byste si, moji kamarádi, měli pamatovat, aby nebyla zvířátka nemocná.
Našim kamarádům se to také líbilo, ale všechno je tak zmohlo, že šli po cirkuse rovnou spinkat. A vy jděte také, ať si můžeme zítra zase spolu hrát. Dobrou noc !

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=72

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací