Koblížek: Tajná klubovna

zobrazeno 66×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.11

Dneska se naši kamarádi sešli u Vendelína v domečku. Měl pro všechny nějakou tajnou novinu, kterou jim chtěl říct právě u sebe. Vendulka přišla jako první a tak ještě pomohla Vendelínovi dokončit přípravu malého pohoštění. Za chvilku už byl plný domek všech, které znáš od Koblížka.

"Tak už povídej, Vendelíne, co máš pro nás za tajemství?" přemlouval ho Flíček. "Dobře, už jsme tu všichni, tak vás nebudu napínat. Včera jsem byl tady kousek za domečkem a objevil jsem krásnou chaloupku. Je úplně prázdná." "Tak se tam půjdeme podívat." řekla Johanka.

Když došli na místo, byli všichni překvapeni, že si chaloupky nikdy nevšimli. Byla krásná, ale teď se museli ještě rozmyslet, k čemu budou chaloupku využívat. Padlo spoustu návrhů, jako udělat domeček pro návštěvu, ale nakonec se shodli na tom, že ho využíjí jako svoji klubovnu.

"Tak já vyrobím dřevěnou desku s nápisem klubovna. A můžu tam vyřezat i začáteční písmena našich jmen, co říkáte?" navrhl Flíček. "To je bezva nápad, já zase ušiju záclonky," řekla Vendulka. "Dobře, tak každý něco vyrobíme do naší nové klubovny a sejdeme se tady odpoledne," řekl Lubíček a pak už šel každý do svého domečku.

Koblížek připravil pro každého talířek ze dřeva a vyrobil k tomu i lžíce. Chtěl ještě stihnout upéct bábovku, ale nějak mu to řezání dřeva zabralo víc času, než si původně plánoval.

"Tak co neseš, Koblížku?" volali kamarádi od klubovny do dálky. Koblížek si pospíšil, aby jim to už mohl ukázat. Byli jeho výrobkem nadšení, ale i Koblížka překvapilo, co všechno vymysleli. Tak třeba Johanka nakreslila obrázky, které pověsila na stěny v hnědých rámečcích. Lubíček přinesl stoleček, který sice nevyrobil, ale bude se jim hodit, až budou chtít hrát nějaké hry nebo budou sedět u nějaké dobroty od Koblížka. Vendelín nevyrobil nic, protože za tu dobu, co ostatní doma něco dělali, on poklízel v chaloupce, aby si mohli odpoledne už uvnitř hrát.

"Všechno už máme na svém místě, tak co si teď zahrát na bábu?" zeptala se Johanka. "Jasně!" odpověděli společně ostatní. "A zítra si tady pověsíme plán, ve kterém bude napsáno, kdy se tady sejdeme, aby tu nikdo z nás nikdy nechyběl." řekl Koblížek.

K večeru se všichni vydali do svých domovů a rovnou do postýlek. Tak dobrou noc, děti.

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=66

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací