Koblížek: Podzimní úklid

zobrazeno 99×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.18

Listí na stromech už začínalo měnit barvu do krásně červené a stromy se pomalu chystaly na zimu. Koblížek si připravil s kamarády hrabičky a kovová košťata, protože je čeká velký podzimní úklid okolo domečků.

Musí shrabat už popadané listí, starou trávu a také posbírat popadaná podzimní jablíčka, protože by jinak začala hnít a někdo z kamarádů by po nich mohl uklouznout. Jediná Vendulka nemůže kamarádům pomoct, protože je nemocná a leží zachumlaná pod peřinkou ve své posteli.

„ Koblížku, nemáš náhodou ještě jedny hrabičky? Nemůžu ty své najít,“ poprosil kamaráda Flíček.“To víš, že ano, Flíčku, pojď se mnou a já ti je hned dám,“ a tak oba šli. Když už měli oba všechno, co potřebovali k podzimnímu úklidu, vydali se za Johankou, protože se domluvili, že začnou uklízet nejdříve právě u ní.

Práce šla kamarádům hezky od ruky a tak na Johančině zahrádce tvořily hromádky listí a popadaných jablek. Když už bylo vše hotové, šli všichni společně ke Koblížkovi pokračovat v práci. Za jeho domečkem je nedaleko les, proto se Vendelín rozhlížel kolem sebe, jestli nenajde nějaké hříbky nebo lišky. Měl totiž velkou chuť na výbornou smaženici, kterou Koblížek umí opravdu výborně. Jenže Vendelínovi se nějak nedařilo nějakou houbu najít. Byl z toho trochu smutný, ale při práci na to zapomněl.

„Jé, kamarádi, pojďte honem sem. Pojďte se podívat, co jsem našla!“ volala Johanka. Všichni se k ní seběhli a nestačili se divit, protože Johanka objevila jen kousek od Vendelína krásné místečko, kde bylo nepočítaně hříbků. Mezi spadaným listím krásně vykukovaly hlavy těch hnědých krasavců a tak se Flíček, Vendelín, Koblížek a Johanka pustili místo hrabání listí do sklízení hub.

Když už měli všechny sebrané, šli společně ke Koblížkovi a ten uvařil všem kamarádům tak dobrou smaženici, že si po ní všichni museli jít odpočinout, jak moc se jí najedli.

No a jak to dopadlo s úklidem? Ten se dá přeci stihnout i zítra! Teď už ale jděte spinkat, abyste byli silní a měli zítra hodně energie.

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=161

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací