Koblížek: Koblížek ve sněhu

zobrazeno 103×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.20

Koblížku, Koblížku, pojď se honem podívat z okna! Venku to vypadá, jako kdyby se roztrhnla v nebi peřina plná bílého peří," volala na našeho kamaráda Vendulka, když si náhodou šla od rozehrané hry do kuchyňky pro čaj. Všichni kamarádi nechali hru hrou a běželi se podívat, o čem že to Vendulka mluví. A opravdu. Za okny už nebylo skrze tu sněhovou záclonu ani vidět na branku na konci zahádky.

Všichni z toho měli radost, protože letos si vlastně ani jednou pořádně nazasáňkovali a sněhuláka také nestavěli. Sněhu za celou zimu trochu napadlo, ale hned zase roztál. Tentokrát se kamarádi dohodli, že si sníh opravdu užijí.

"Tak honem pro kulíšky a šály a jde se ven!" řekl vesele Vendelín a už, už chtěl jít k sobě domů pro své oblečení. Jenže venku začalo padat sněhu najednou nějak moc a tak, když otevřel dveře z Koblížkova domečku, nahrnulo se do nich desítky bílých vloček, až byl Vendelín celý zachumelený. Vypadal legračně, protože připomínal sněhuláka, kterého si chtěl jít s ostatními za chvilku stavět. Setřásl ze sebe studenou pokrývku a šel říct Koblížkovi, že se ven asi nedostanou. A měl pravdu. Za tu chvilku napadlo tolik vloček, že by se museli kamarádi doslova prohrabat cestičkou z domečku.

Koblížek tedy vyrazil do té vánice sám. Jenže jak sníh zapadal všechny cestičky, stalo se Koblížkovi, že najednou nevěděl, kde je. Ať se snažil rozpoznat něco známého, jak chtěl, nic mu nebylo povědomé. Koblížek začal mít strach, aby dočista nezabloudil. Chvilku ještě chodil kousek doprava, kousek doleva, ale pak si řekl, že raději už zůstane na místě, že se pro něho kamarádi určitě vydají.

A také, že ano. Kamarádům bylo divné, že se Koblížek tak dlouho nevracel a tak ho vyrazili hledat. Měli štěstí, protože Koblížek byl jen kousek od domečku. Popletl to a na rozcestí šel místo doleva doprava. V tom sněhu se ani nebylo čemu divit, že zabloudil.

Z toho hledání byli všichni tak promrzlí, že už si stavět sněhuláka ani sáňkovat nešli. Nechají to na zítřek, tolik sněhu najednou zase hned tak neroztaje.

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=222

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací