Koblížek: Kde jsi, vánoční hvězdo?

zobrazeno 54×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.10

Koblížek měl na dnešek takový zvláštní sen. Zdálo se mu o Vánocích, ale na tom není nic divného, když jsou všude kolem našeho kamaráda přípravy v plném proudu. V jeho snu chyběla na vánočním stromečku hvězda. A ta by měla zdobit špici každý rok. Koblížek svůj sen po chvilce pustil z hlavy a šel za kamarády, kteří šli vybírat stříbrný smrček. Právě ten, který jim bude ztělesňovat symbol letošních svátků. Vybírají si ho v lesíku začátkem prosince a pak chodí každý den k němu. Slouží trochu jako dopisní schránka Ježíškovi, protože se u něho nechávají dopisy s přáními.

"Tak který vybereme?" ptal se Vendelín. Každý z kamarádů měl vyhlídnutý jiný stromeček. "Mně se líbí támhleten menší. Má krásně u sebe větvičky," navrhovala Barunka. "Ne, ten je až moc malý. Já bych vybral tenhle, je vetší a víc košatější," volal o kus dál Flíček.

Po delším domlouvání se všichni shodli na tom, že jako patrona letošních Vánoc vyberou Flíčkův stromeček. Je opravdu ze všech nejkrásnější. "A když už je vybraný, můžete sem začít nosit svá přání. Letos je ale budeme zavěšovat přímo na stromeček. Ježíšek si je tak bude moci číst, až bude věšet ozdoby," zahájil první adventní den Koblížek.

"A co hvězda? Na tu jsme úplně zapomněli. Musíme si večer na obloze nějakou vybrat a ona k nám spadne." Večer se rychle přiblížil a tak už všichni nedočkavě vyhlíželi svou hvězdu. Ale ta se na obloze ne a ne objevit. "Mně se dnes zdálo, že jsme hvězdu nesehnali. Třeba to byl vzkaz od Ježíška. Co myslíte?" zeptal se starostlivě Koblížek. "To by ale nevadilo. Tak ještě počkáme a hvězdu si zítra vyrobíme sami. Třeba z papíru a ta naše hvězdička z oblohy nám může svítit celý příští rok," napadlo Barunku. "To je pravda, kamarádi, my si zítra můžeme udělat svou vlastní hvězdičku, kterou dáme na Štědrý den na stromeček sami," řekl radostně Vendelín.

Hvězdičky z oblohy se dnes opravdu nedočkali. Nikomu to ale nevadilo, protože díky tomu mají na zítřek nápad, jak hezky společně stráví den a vznikne z toho možná i další tradice. Určitě se jim to povede, ale o tom si můžete nechat zdát ve svých postýlkách, protože je čas jít spinkat. tak dobrou noc a veselé Vánoce...

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=65

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací