Koblížek: Jak Koblížek maloval

zobrazeno 51×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.14

"Koblížku, Koblížku, vstávej. Už je ráno, tak můžeme začít," volala u dveří Vendulka. A s čím že to mohou začít? Na dnešní den si Koblížek s kamarády naplánovali malování. A ne jen tak ledajaké. Chtějí malovat Koblížkův domeček. Trochu ho rozveselit, vždyť začíná léto a pestrými barvami to kolem nás jen hýří.

"Už jdu, Vendulko, ještě si vezmu klobouček a jsem venku," ozval se zevnitř. Kamarádi už čekali netrpělivě s přichystanými kyblíčky s barvami. Nejdříve chtějí natřít na červeno okenice. Do toho se s chutí pustil Vendelín. Ostatní si zatím připravili jiné barvy a čekali, než budou hotové okenice, aby se navzájem nepletli.

"Můžete jít pokračovat, já už mám hotovo," zvolal rodostně Vendelín. Červená barva oknům opravdu slušela. "Zvenku natřeme stěny žlutě, chci mít domeček jako sluníčko. Aby, když bude ošklivo, to v domečku vypadalo, jako že je hezky. Žlutá je navíc barva, která uklidněje a mně se líbí nejvíc," řekl už se smíchem Koblížek, protože on sám je celý žluťoučký.

" Pojďte mi pomoct, nemůžu nějak vyndat stětec z plechovky," volala Johanka. Vsichni hned přispěchali, ale nebylo to nic platné, protože Johančin štěteček se v nádobě zlomil a nevyndal by ho nikdo.

Práce jim šla všem hezky od ruky, až měli skoro hotovo. Domeček byl žlutý, okenice červené, okap natřeli na oranžovo, ale ještě neměli hotové dveře. "Jakou barvou chceš mít, Koblížku, namalované dveře?" zeptal se Lubíček. " To záleží na tom, kolik má kdo barvy." Všichni se tedy podívali do svých kyblíčků a každý smutně řekl, že má barvy opravdu jen trošku. Nikomu by tak malé množství nestačilo na celé dveře. " Tak mám nápad, když nejde puožít jen jednu barvu, natřeme ty dveře na duhovo. Každý si vymaluje tolik plochy, kolik mu bude stačit barva," navrhl Vendelín a protože se nápad všem líbil, dali se hned do práce.

"Je to vážně moc hezké, děkuji vám, kamarádi," řekl Koblížek a na oplátku, že mu všichni tak pomohli je pozval do nově namalovaného domečku na malou svačinku. Tentokrát Koblížek připravil vdolečky s marmeládou. Potom už šli všichni po tak namahavém dni spinkat. Doufám, že vás moje pohádka také trochu unavila a půjdete si hajnout do těch vašich postýlek. Tak dobrou noc...

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=69

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací