Koblížek: Hurá do školy

zobrazeno 101×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.22

S novým školním rokem, který právě začíná, přichází do Koblížkova k vašim kamarádům něco nového děti. Nedaleko Koblížkova domečku totiž otevřeli školu pro všechny, kdo se chtějí učit. A tak se 3. září poprvé rozezněl zvonek, který oznamoval začátek vyučování. Vendulka, Lubíček, Flíček, Johanka i Vendelín usedli do školních lavic a Koblížek je bude učit. Má pro své kamarády spoustu věcí, které by je chtěl naučit. Budou spolu kreslit, počítat, hrát hry a dokonce v hodině pečení péct dobrůtky. První hodina právě začala.

Zvonek se rozezněl po celém domečku školy. Kamarádi se posadili do křesílek a pozorně poslouchali. Abyste si, kamarádi, uměli představit, jak to v Koblížkově ve škole vypadá, trochu vám ji popíšu. Třída je vlastně celý domeček podobný tomu, v jakém bydlí Koblížek. Stěny jsou vymalované barevně, nejvíc ale převažuje žlutá barva se zelenou. Kamarádi-žáčci sedí v pohodlných křesílkách s malými stolečky. Sedí dokola v kroužku, aby každý viděl na tabuli. Koblížek má také svoje křesílko, ale moc v něm nesedí, protože stojí u tabule a vysvětluje žáčkům to, co právě učí. Hodina trvá stejně jako u vás 45 minut a mezi každou hodinou jsou přestávky. Svačinku chystá pro všechny Koblížek, je to jeho úkol navíc. Ale protože rád peče i vaří, nevadí mu to.

"Tak třeba ty, Johanko, víš jak se píše písmenko A?" zeptal se Koblížek. "Já to vím, já to vím," vykřikl do ticha Vendelín. "To jsi šikulka, Vendelíne, ale ve škole se vykřikovat nesmí, protože by jste se navzájem neslyšeli. Když nebude Johanka vědět odpově´d, zeptám se tebe," řekl Koblížek. Johanka šla písmenko napsat na tabuli a potom si povídali, co na takové písmenko začíná za slova. Každý obrázek nakreslili, tak na tabuli přibylo autíčko, autobus, aktovka a ananas. Vy byste, kamarádi, uměli vyjmenovat další věci začínající na A? Určitě ano, viďte.

Po první hodině nové školičky se šli všichni nasvačit a vyběhli ven, protože začínala hodina na čerstvém vzduchu. Něco podobného jako máte vy ve škole tělocvik. Ale Koblížkovi kamarádi byli venku spíš na procházce.

V poledne, když byl čas jít na oběd, se všichni domluvili, že si půjdou nejdřív odpočinout do svých domečků a na oběd se sejdou později. Ono takové učení ve škole není nic jednoduchého a skoro každého to soustředění unaví. Tak si jděte také odpočinout a příště se podíváme na rozvrh, jaký Koblížek dětem připravil a jaké mají hodiny.

Tak ahoj příště a hezky si odpočiňte.

Zdroj: http://koblizek.somee.com/clanek.asp?rub=16&cl=416

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací